Projekt zakłada intensyfikację współpracy resortu obrony narodowej, by zapewnić standardy szkolenia zgodne ze stosowanymi w wojsku. Celem opracowanego programu jest zwiększenie zasobów przeszkolonych rezerw osobowych dla Sił Zbrojnych RP poprzez kompleksowe wsparcie procesu szkolenia wojskowego i proobronnego uczniów.
W obszarze wsparcia dla pełnoletniego absolwenta szkoły, uczestniczącego w programie pilotażowym, przewiduje się prawo do m.in.: odbycia skróconego, poligonowego szkolenia przygotowawczego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy, pierwszeństwa w zakresie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej, przyjęcia na studia na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji), stałych konsultacji (już w toku realizacji programu) przedstawicieli WKU w zakresie możliwości podjęcia służby adekwatnej do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata. Program będzie realizowany w ramach eksperymentu pedagogicznego.
Oficjalna informacja o udziale szkoły w programie pilotażowym została ogłoszona przez Ministra Obrony Narodowej 1 czerwca br. podczas ogólnopolskiego pikniku proobronego klas mundurowych, który odbył się w ramach II Targów Proobronnych PRO DEFENCE 2017.
Zobacz też: CLA zahaczy o gminy?
Zobacz też: Lotnicze Depułtycze - poradnik piknikowy
Napisz komentarz
Komentarze