Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz drugi przeprowadziło badanie losów zawodowych absolwentów polskich uczelni. Badanie to ma na celu prześledzenie ekonomicznych losów absolwentów, a wyniki badań są pomocne w podwyższaniu jakości kształcenia oraz dostosowywaniu oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy.
MNiSW do swoich badań wykorzystało dane administracyjne pochodzące z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz systemy POL-on. Z badań wynika, że absolwenci studiów w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji najkrócej szukają pracy i są liderami spośród absolwentów wszystkich uczelni województwa lubelskiego. Co więcej, absolwenci WSEI z kierunków: informatyka (I stopień), ekonomia (I stopień), mechanika i budowa maszyn (I stopień), pielęgniarstwo (II stopień) i psychologia (jednolite) zarabiają najwięcej, w porównaniu z absolwentami z pozostałych uczelni.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji stawia na praktykę, dlatego oprócz świetnego przygotowania merytorycznego zapewnia swoim studentom kontakty z przyszłymi pracodawcami, ułatwiając im tym samym wejście na rynek pracy po skończeniu studiów. Studenci realizują w toku studiów szereg praktyk i staży w instytucjach i przedsiębiorstwach współpracujących z uczelnią. Dzięki temu absolwent, w momencie wchodzenia na rynek pracy jest osobą doskonale znaną potencjalnym pracodawcom.
Napisz komentarz
Komentarze