Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Akademia Bialska

Jakie są etapy windykacji?

Długi są jednym z największych problemów przedsiębiorców. Nie zawsze jednak chodzi o ich należności, które muszą spłacić. Najczęstszym problemem są niezapłacone faktury. Otrzymywanie pieniędzy na czas nie zawsze jest łatwą sprawą. Bywa tak, że dopiero sąd jest w stanie rozstrzygnąć spór.
Jakie są etapy windykacji?

Pomoc w procesie windykacji

Bardzo ważne jest to, że windykacja wiąże się z trudną i skomplikowaną drogą. Osoba, która chce sama odzyskać swoje pieniądze, najczęściej musi liczyć się z porażką. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy, która lepiej wie jakie kroki należy podjąć. Między innymi firma: https://www.tkwindykacja.com/windykacja odznacza się profesjonalizmem oraz kompetentnym zespołem.

Windykacja polubowna – czym się odznacza?

Ten etap wiąże się z kontaktem z dłużnikiem. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że windykacja polubowna wiąże się z niewielkimi kosztami i odbywa się na przykład za pomocą telefonu komórkowego lub poczty. Jednak czasem kontakt jest również bezpośredni. Wtedy mamy do czynienia z windykacją terenową. Warto zauważyć, że pozytywne zakończenie sprawy głównie zależy od profesjonalizmu i dobrego przygotowania pracowników. Tylko dzięki temu windykator wie, jaka jest sytuacja finansowa dłużnika, a także jaki jest powód opóźnienia w zapłacie. Ponadto ważną częścią windykacji polubownej jest upominanie, a nie wywieranie nadmiernej presji. Jednak jeżeli ta taktyka nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to należy przejść do kolejnego etapu.

Windykacja sądowa — kolejny etap odzyskiwania należności

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rozprawa w sądzie wiąże się z dodatkowymi kosztami, ich kwota jest zależna od sumy należności. Im większy dług, tym większe opłaty. Dlatego ważne jest to, by firma windykacyjna dokonała obliczeń, które pozwolą na zorientowanie się, czy sprawa sądowa nie przyniesie strat finansowych. Warto zauważyć, że windykacja sądowa rozpoczyna się od złożenia koniecznych dokumentów, a następnie uzyskania wyroku. Najczęściej ten etap wiąże się ze zwrotem wszelkich należności.

Windykacja komornicza — czyli ostateczne rozwiązanie

Trzeci etap postępowania windykacyjnego wiąże się z odzyskiwanie długów przez komornika. Najczęściej dochodzi do tego, jeżeli osoba zadłużona nie wywiązuje się z postanowień sądowych. Warto zauważyć,  że windykacja komornicza wykorzystuje środki przymusy i może wiązać się z utratą części mienia. Dlatego najlepiej nie dopuścić do sytuacji, gdy komornik będzie musiał odzyskać dług.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama