Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 16:46
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Różaniec do granic

To projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Także w naszej diecezji.
Różaniec do granic

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała "odmawiajcie codziennie różaniec". 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic. – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.

Różańcowe kilometry

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.

- W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się msza święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach - tłumaczy Agnieszka Kminikowska, rzecznik prasowy wydarzenia.

Na terenie powiatu chełmskiego stacyjnymi będą kościoły Apostołów Piotra i Pawła w Świerżach oraz św. Jana Nepomucena w Dorohusku, a na terenie powiatu włodawskiego - kościół pw. św. Ludwika.

- Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. - Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Różaniec ma wielką moc

- Uważam, że to wspaniały pomysł i wierzę, że w tej inicjatywie weźmie udział dużo osób. Musimy bronić naszych granic. A różaniec ma wielką moc - mówi pani Zdzisława Prończuk z Dorohuska.

Według naszej rozmówczyni takie wydarzenie można byłoby organizować nawet raz w miesiącu.

- Myślę, że chętni by się znaleźli, może w okresie zimy byłoby tylko gorzej - dodaje.

Pani Zdzisława na modlitwę różańcową na granicy zabiera ze sobą różaniec fatimski z Instytutu Piotra Skargi. To jej ulubiony.

- Mam w domu też dużo innych różańców. Jak ktoś nie ma, chętnie pożyczę - zapowiada.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie także Mieczysław Seweryniuk z Dorohuska. Nie wyobraża sobie, żeby mogło go tam zabraknąć.

- To bardzo ważne wydarzenie, łączące ze sobą ludzi w modlitwie. Myślę, że na granicy pojawi się tłum wiernych. I dobrze, bo taka jest idea tej inicjatywy - mówi.

Pani Danuta Skiba z Dorohuska będzie odmawiać różaniec na granicy razem z córką i wnukami. Uważa, że to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla parafii, ale dla całej społeczności. O akcji dowiedziała się podczas niedzielnego nabożeństwa. Od razu pomyślała, że musi znaleźć czas na to, aby wziąć w nim udział, choć nie będzie to proste ze względu na dość absorbującą pracę zawodową.

- Na modlitwę wezmę różaniec, który kupiłam podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej - zapowiada.

Program wydarzenia

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30 modlitwą i konferencją wprowadzającą, które odbędą się w kościołach stacyjnychNa godz. 11 zaplanowana jest Eucharystia, a godzinę później adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie eucharystycznym będzie czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski. Różaniec rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 15.30.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Monia 22.06.2023 14:37
https://edziadkowie.pl/tajemnice-rozanca-swietego/

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklama
Reklama
Reklama