Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Dlaczego inwestorzy wybierają Chełm?

- Bo nasze miasto ma ogromny potencjał – odpowiada prezydent Agata Fisz. - Chełm coraz śmielej z tego potencjału korzysta. Dlatego już wkrótce w mieście zacznie działać kilka nowych zakładów produkcyjnych. A wszystko to dzięki podstrefie ekonomicznej.
Dlaczego inwestorzy wybierają Chełm?

Podstrefa, utworzona zaledwie dwa lata temu, nie ma już dużo wolnego terenu. Dlatego miasto rozszerza preferencyjny obszar o kolejnych kilkanaście hektarów. Na część z nich także są już potencjalni chętni, którzy najwidoczniej doceniają położenie i możliwości chełmskiej podstrefy.

Chełm to największe polskie miasto położone najbliżej granicy Unii Europejskiej. To tędy przebiega strategiczna międzynarodowa droga i linia kolejowa łącząca wschodnią i zachodnią Europę, a nasze tereny inwestycyjne są zlokalizowane w bliskim lub bezpośrednim sąsiedztwie tej trasy – mówi prezydent Agata Fisz.

– W mieście mamy wszystko co niezbędne dla nowych inwestycji: znakomicie położone uzbrojone tereny, niskie ceny gruntów, duży potencjał pracowniczy oraz szereg ulg i zwolnień pozwalających nowym przedsiębiorcom na łatwiejszy start i spore oszczędności.

Dysponujemy też rozwijającym się zapleczem infrastruktury towarzyszącej, co również ma znaczenie dla części inwestorów.

Obecnie tworzeniem nowych zakładów produkcyjnych zainteresowanych jest pięć przedsiębiorstw, firm z terenu Polski oraz zagranicy. W efekcie prowadzonych postępowań powstać tu mają zakłady z branż: logistycznej, produkcji spożywczej, opakowań, meblarskiej oraz produkcji biokomponentów. Miasto cały czas prowadzi również rozmowy z innymi inwestorami.

- Jeszcze kilka lat temu mało kto dostrzegał potencjał tego regionu. Dzisiaj to się zmieniło i wraz z kolejnymi planowanymi przedsięwzięciami pojawiają się następni zainteresowani inwestorzy. Daje to obopólną korzyść. My dostajemy zysk społeczny w postaci nowych miejsc pracy, firmy zaś preferencyjne warunki, jakich zapewne nie uzyskałyby w wielu innych miejscach – zapewnia Agata Fisz. 

Władze Chełma chcą rozszerzyć obecną strefę obejmującą tereny przy ul. Hutniczej o nowe obszary przy ulicach: Chemicznej, Ceramicznej i Wschodniej. Szczególnie to ostatnie miejsce może być silnym magnesem na nowych inwestorów. Około 11-hektarowy teren położony jest bowiem bezpośrednio przy drodze krajowej 12 i międzynarodowej E373. Dodatkowym atutem jest przylegająca do tej trasy linia kolejowa z szeroki torem. 

Tymczasem na terenie chełmskiej podstrefy trwa już budowa zakładu z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, a niedawno ogłoszony został przetarg na kolejne działki. Miasto liczy, że po rozszerzeniu strefy dysponować będzie terenami, które pomieszczą co najmniej kilkanaście nowych zakładów produkcyjnych, a przypadku dalszego zainteresowania przedsiębiorców, do specjalnej strefy ekonomicznej wprowadzone zostaną kolejne działki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama