Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Sprawdź, komu się należy 500 plus na psa lub kota

500 złotych na psa lub kota? Tak to możliwe. Gminy nawet w 100 proc. dofinansowują kastrację, sterylizację i czipowanie psów oraz kotów. Co zrobić, żeby dostać te pieniądze?

Autor: Pixabay

Celem tego projektu jest walkę z bezdomnością kotów i psów. Ich właściciele mogą uzyskać z urzędu miasta lub gminy – jak donosi gazeta.pl – nawet kilkaset złotych dofinansowania do zabiegów weterynaryjnych.

Bywa jednak cena za taki zabieg niekiedy przekracza finansowe możliwości właścicieli zwierząt. Koszt takich zabiegów, czyli – powtórzmy – kastracji, sterylizacji i czipowania, mieści się w przedziale od 100 do 500 zł. Wysokość zależy m.in. od tego, gdzie je robimy i jak duże jest nasze zwierzę.

Na szczęście dzięki temu projektowi można uzyskać nawet stuprocentowe dofinansowanie zabiegów. Właściciel nie dostanie jednak pieniędzy do ręki, a po kastracji będzie zobowiązany do zaczipowania pupila. Oczywiście na koszt gminy.

Jakie warunki muszą spełniać właściciele psa lub kota?

A zatem co zrobić, żeby skorzystać z tej formy dofinansowania? Przede wszystkim trzeba ustalić, czy nasz urząd gminy bierze udział w tym projekcie. A jeśli tak, to:

  • minimalny wiek psa lub kota musi wynosić 6 miesięcy;
  • nie może być przeciwwskazań do ogólnego znieczulenia zwierzęcia przed zabiegiem;
  • właściciele zwierzęcia muszą wylegitymować się dokumentem poświadczającym, że mieszkają w danym mieście lub gminie;
  • muszą przedstawić dokumenty, że odprowadzają podatki w danym mieście lub gminie;
  • że są studentami lokalnej uczelni. 

Gdy wszystkie te warunki będą spełnione, właściciele psów lub kotów mogą liczyć na pełne dofinansowanie zabiegu. 

Akcja potrwa do listopada 2023 roku lub do wyczerpania przeznaczonego na to budżetu.

Warunki, jakie muszą spełnić zarówno właściciele, jak i zwierzęta, mogą się różnić w zależności od urzędu. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: W urzędzie gminy Żmudź brakuje kogoś kto potrafił by zarządzać majątkiem gminy. Gmina ma dużo nieruchomości i zamiast podzielić na działki budowlane to trzymają jako zwykłe pola. Mój syn musiał przeprowadzić się do innej gminy bo w Żmudzi nie było co kupić w rozsądnych pieniążkach a w tamtej gminie byly tanie działki pod budowe domu od gminy bo mieli podzielone.Data dodania komentarza: 13.01.2025, 21:08Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Nowy rok rozpoczęli od zmianAutor komentarza: KS Sparta Rejowiec FabrycznyTreść komentarza: PROTOKOL FLAGOWY nie poprawny pozycja uprzywilejowana zawsze flaga Polski,po srodku organizacji UE to skandal na herb bialego toporka juz zabraklo kasy a moze i checi...Data dodania komentarza: 13.01.2025, 18:11Źródło komentarza: Gm. Rejowiec. Planują, ale chłodno kalkulującAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Tak wygląda usmiechnięta Polska, piniendzy nima i nie bedzieData dodania komentarza: 13.01.2025, 15:04Źródło komentarza: Gm. Rejowiec. Planują, ale chłodno kalkulującAutor komentarza: ChełmianinTreść komentarza: Geniusz,sprawdza sie na każdym stołku:)Data dodania komentarza: 13.01.2025, 14:52Źródło komentarza: Chełm. Zawiślak już nie pracuje w Parku Wodnym. Nie wraca też do MPEC-u?Autor komentarza: ZygmuntTreść komentarza: Zamało śiedźi elity że czasu niemajął a na kawkę majął czasData dodania komentarza: 13.01.2025, 07:08Źródło komentarza: Pow. krasnostawski. Jak wolą mieszkańcy? Stałe godziny czy umawianie telefoniczne?
Reklama
Reklama
Reklama