Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Zmywacz do paznokci - Twoje kompendium wiedzy

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Gładka skóra i piękny manicure to coś, czego pragną wszystkie panie. By to osiągnąć, potrzebujemy oprócz kremu do rąk, pilnika i cążków, także lakieru i zmywacza do paznokci. Jaki zmywacz wybrać, by nie zaszkodził on Twoim paznokciom? Podpowiadamy.
Zmywacz do paznokci - Twoje kompendium wiedzy
Zmywacz do paznokci

Prawidłowe zmywanie paznokci

Zmywanie paznokci nie jest czynnością, za którą przepadamy. Nie chodzi tu tylko o niechęć do pożegnania się z efektami naszej pracy w postaci zdobienia paznokci, ale przede wszystkim o nieprzyjemny zapach. Często także obawiamy się szkodliwego wpływ na kondycję paznokci poprzez zawarte w nim szkodliwe substancje umożliwiające rozpuszczenie lakieru. Aceton, który jest częstym składnikiem zmywaczy do paznokci, doprowadza do uszkodzenia ochronnej warstwy tłuszczowej, która chroni przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Substancja ta też wchodzi w reakcję z wodą, która jest zawarta w skórze i powoduje przyspieszenie jej odparowywania. W rezultacie nasza skóra staje się przesuszona i wygląda nieestetycznie. Ponadto płytka paznokcia staje się łamliwa i może się rozdwajać. Zaleca się ostrożne postępowanie z acetonem. Przede wszystkim, jeśli musisz, używaj go najrzadziej jak to możliwe. Nie przesadzaj z ilością preparatu, nie trzymaj nasączonego wacika na paznokciu zbyt długo, zakręcaj dokładnie butelkę, gdy go nie używasz oraz wietrz dokładnie pomieszczenie. Pamiętaj też, że jest to silny rozpuszczalnik, dlatego nie używaj go w pobliżu przedmiotów, które może odbarwić. Nawet niewielka kropla zmywacza do paznokci może zniszczyć ubranie czy np. plastik.

Wybieraj zmywacz bez acetonu

Dzisiaj z powodzeniem znajdziemy zmywacze do paznokci, które w swoim składzie nie mają acetonu. Mogą mieć w składzie np. mleczan etylu, węglan propylenu czy glutaran dimetylu. Dzięki temu dokładnie zmyją manicure, bez wysokiej szkodliwości na płytkę paznokcia. Zmywacze często posiadają substancje pielęgnujące jak np. olejki (arganowy, kokosowy, rycynowy itp.). Mają one na celu odżywienie płytki paznokcia i odpowiednie jej natłuszczenie. Oprócz olejków korzystnymi składnikami są: natłuszczająca lanolina, keratyna, która odżywia paznokcie oraz proteiny jedwabiu, które nadają połysk płytce. Nie mniej ważne są także witaminy. Witaminy A, E, F, biotyna oraz prowitamina B5 i d-pantenol, sprawią, że Twoje paznokcie będą zregenerowane, mocne, błyszczące i nawilżone. Gdy masz cienkie paznokcie, które często się rozwarstwiają, szukaj w składzie wapnia. Działanie pielęgnujące potęgują także naturalne ekstrakty np. z aloesu czy rumianku. Ponadto zmywacz do paznokci bez acetonu nie charakteryzuje się nieprzyjemnym, intensywnym zapachem. Swój przyjemny zapach zawdzięczają różnego rodzaju olejkom eterycznym.

Rodzaje zmywaczy do paznokci

Obecnie zmywacze do paznokci dostępne są pod różnymi postaciami. Na rynku znajdziemy następujące wersje:

  • płyn zamknięty w buteleczce - jest to najpopularniejszy produkt;
  • zmywacz w długopisie - świetnie się sprawdza np. przy korygowaniu błędów powstałych podczas malowania paznokci lakierem;
  • zmywacz w chusteczce - bardzo dobrze sprawdza się podczas podróży;
  • zmywacze do paznokci w żelu - dla niektórych osób to właśnie one są najbardziej praktyczne

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama