Ewa Wrońska, koordynatorka projektów zdradza, że ich realizacja nie byłaby oczywiście możliwa bez środków zewnętrznych, jakie udało się pozyskać m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ambitne zajęcia wprowadzające w świat sztuki najwyższej próby organizacja otrzymała 13 tys. złotych.
-Dzięki dofinansowaniu będziemy w stanie zaplanować ambitny harmonogram zajęć. W ramach projektu „Udostępnij kulturę” chcemy zorganizować wycieczkę do lubelskiego oddziału Muzeum Narodowego, gdzie zwiedzimy tamtejsze wystawy. Projekt zawiera również zadanie zatytułowane „Sensoryczny odbiór sztuki” - pod tym hasłem skrywa się plener malarski. Zależy nam na tym, aby osoby niepełnosprawne – a będzie to grupa ok. 30 osób – „dotknęły” sztuki w sposób bezpośredni. Poznały zarówno artystów, jak i cały proces twórczy – wyjaśnia Wrońska.
Grupa zwiedzi również szczególne miejsce, jakim jest galeria sztuki w Lipinkach. Instytucja prowadzona jest przez Marka Marię Pieńkowskiego, naukowca i biznesmena.
- Galeria Pieńków to instytucja znana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Znana również dzięki temu, że bardzo aktywnie promuje młodych artystów. Chcielibyśmy zatem, aby uczestnicy zajęć poznali również ten obszar sztuki – dzieła tworzone przez młodych artystów – mówi Wrońska.
Poza solidną dawką wiedzy o kulturze, stowarzyszenie chciałoby obdarzyć zainteresowane osoby również innym rodzajem wsparcia – opieką psychologa. Na to mogą liczyć wszyscy, którzy zgłoszą się w terminie od 20 marca do 30 czerwca do specjalnego punktu, jaki został utworzony w Środowiskowym Domu Samopomocy „Wrzos” w Wołkowianach.
- Wystarczy się zgłosić, umówić termin i psycholog będzie w stanie udzielić odpowiedniej pomocy wszystkim, którzy będą tego potrzebowali. Z doświadczenia wiemy – jest to już kolejna edycja tego programu - że osoby zgłaszają się z różnymi problemami, wymagają różnych porad i działań – podsumowuje koordynatorka projektów.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze