– Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ogłasza rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego na stanowisko strażnika działu ochrony. Przewidywana liczba stanowisk to 200 – informuje rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie Edyta Radczuk.
Rekrutacja nowych pracowników dotyczy zakładów karnych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Opolu Lubelskim, Włodawie, Zamościu i Żytkowicach, jak i również aresztów śledczych w Krasnymstawie, Lublinie i Radomiu.
Jakie wymagania trzeba spełnić?
Rozkład czasu służby strażnika działu ochrony to zmiany, trwające po 12 godzin, po których następują 24 godziny wolne od służby albo 48 godzin, jeżeli zadania służbowe były wykonywane w porze nocnej lub jednozmianowy: przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.
Jakie wymagania muszą spełnić kandydaci na stanowisko strażnika działu ochrony? W Służbie Więziennej może pełnić służbę osoba:
- posiadająca obywatelstwo polskie;
- posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej;
- korzystająca z pełni praw publicznych;
- która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań;
- która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo, wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo;
- dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
- posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
- posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby.
Zainteresowani rekrutacją wszelkie niezbędne informacje oraz dokumenty na stronie sw.gov.pl.
Przywileje pracy w Służbie Więziennej
– Kandydat na funkcjonariusza w Służbie Więziennej musi pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy spełnia warunki przyjęcia do służby w naszej formacji oraz zweryfikujemy kwalifikacje, kompetencje i przydatność do jej pełnienia. Przygoda z naszą formacją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, a także badania lekarskie – przekazuje rzeczniczka kpt. Edyta Radczuk.
Dodaje, że o etat w Służbie Więziennej może ubiegać się osoba, która ma co najmniej średnie wykształcenie, ale dzięki różnorodności stanowisk więzienia przyjmują osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne, pielęgniarskie czy inżynierskie. Rzeczniczka wspomina też o licznych przywilejach, które czekają na pracowników Służby Więziennej.
– Trzynastka, mundurówka, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejsza emerytura – Służba Więzienna to liczne przywileje. U nas można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności i poświęcenia daje dużo satysfakcji – podkreśla Edyta Radczuk.
Jak przebiega rekrutacja?
Rekrutacja na stanowisko strażnika działu ochrony składa się z czterech etapów. Już we wstępnym etapie kandydat zostanie poddany m.in. testowi wiedzy oraz testom sprawnościowym.
Test wiedzy składa się z 30 pytań i trwa 35 minut. Na pytanie testowe możliwa jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź, za którą kandydatowi przyznaje się 1 punkt. W przypadku nieudzielenia odpowiedzi, udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi albo udzielenia więcej niż jednej odpowiedzi na pytanie testowe kandydatowi do służby nie przyznaje się punktu. Test wiedzy uznaje się za zaliczony, jeżeli kandydat otrzyma minimum 8 punktów.
Z kolei podczas testów sprawnościowych sprawdzana jest: moc (skoczność) − skok w dal z miejsca; siła − rzut piłką lekarską 2 kg przodem; gibkość − skłon tułowia w przód (postawa stojąca); zwinność − bieg zygzakiem w prostokącie 3x5 m oraz szybkość.
Kandydat musi pozytywnie przejść też rozmowę kwalifikacyjną, a także badania lekarskie.
Czytaj także:
- Wypadek na obwodnicy Lublina. Ciężarówka wgniotła forda w barierki [ZDJĘCIA]
- Pożar domu na osiedlu w Krasnymstawie [ZDJĘCIA]
- Chełmski diagnosta skazany za fikcyjny przegląd auta
- Czyje ciało znaleziono w rzece? Mają to wyjaśnić badania DNA
Napisz komentarz
Komentarze