Znane wszystkim mieszkańcom obiekty takie jak „apteka”, „agronomówka”, „weterynaria”, czy świetlica wiejska w Woli Żulińskiej mają zostać poddane gruntownej modernizacji, włącznie z wyposażeniem w nowoczesne systemy ogrzewania. Wójt gminy Artur Sawa podpisał już umowę na realizację inwestycji z wykonującą zadanie firmą z Lublina.
– Będziemy remontować trzy budynki w Łopienniku Nadrzecznym. Pierwszy z nich znajduje się przy ośrodku zdrowia i znany jest wśród mieszkańców jako "apteka". Parter budynku wykorzystywany jest pod działalność gospodarczą, natomiast na górze jest część mieszkalna. Drugi budynek, czyli tzw. agronomówka, znajduje się przy skrzyżowaniu z drogą powiatową w kierunku Łopiennika Dolnego. W większości znajdują się w nim lokale komunalne. Trzeci obiekt, znany jako „weterynaria”, w tej chwili jest wynajmowany na potrzeby sklepu wielobranżowego, który jest ważny dla lokalnych mieszkańców. Ostatnim obiektem jest świetlica wiejska, a zarazem remiza OSP w Woli Żulińskiej. Każdy z nich będzie miał wymienioną elewację zewnętrzną i ma być wyposażony w odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła – informuje wójt Sawa.
Aby odpowiednio zdiagnozować najpilniejsze potrzeby i zracjonalizować koszty zadania, podpisanie umowy na konkretne działanie poprzedziło przeprowadzenie audytów cieplnych każdego z budynków.
– Każdy budynek charakteryzuje się czym innym. W niektórych np. wymieniono wcześniej stolarkę okienną i drzwiową, więc nie ma potrzeby robić to ponownie. Dzięki temu mogliśmy odpowiednio dobrać i zoptymalizować zakres prac do potrzeb mieszkańców, jednocześnie redukując koszty – kwituje włodarz z Łopiennika Górnego.
We wszystkich czterech nieruchomościach wymieniona będzie elewacja zewnętrzna. Całkowita realizacja opisywanych modernizacji została oszacowana na kwotę ponad 2,6 mln złotych.
Czytaj także:
- 21-latek doniósł sam na siebie. Za co trafił na policyjny dołek?
- Gm. Krasnystaw. 49-latek zderzył się pociągiem. Tragedia było blisko!
- Gm. Łopiennik Górny. „Dom Strażaka” do rozbiórki. Gmina wybuduje nowy budynek
- Kraśniczyńskie wyprawki kontynuowane. Mieszkańcy przywykli do programu
- Może mieć ponad 4000 lat! Sensacyjne znalezisko pod Krasnymstawem [ZDJĘCIA]
Napisz komentarz
Komentarze