Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 18:37
Reklama
Reklama

Funduszowa inspiracja

Niewiele, bo tylko trzy miesiące wystarczyły, by w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 ogłoszonych zostało 35 naborów wniosków o dofinansowanie (pierwszy ogłoszony został 17 marca br.). Każdy nabór otwiera możliwość pozyskania środków na realizację projektów przez przedsiębiorstwa, samorządy oraz organizacje społeczne. Realizacja programu jest dla nich, a zarazem dla całego regionu, nowym impulsem do rozwoju.
Funduszowa inspiracja
Wsparcie z Funduszy Europejskich pozwoliło firmie Aza-Tech sp. z o. o. na zastosowanie innowacyjnych technologii produkcji

Źródło: MFILM

Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 to ponad 2,43 miliarda euro, które na najbliższe lata ma do dyspozycji nasze województwo. Pieniądze trafiają do beneficjentów wyłonionych w ramach naborów wniosków o dofinansowanie. 

Do 7 lipca ogłosiliśmy 35 naborów wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę wsparcia wynoszącą ponad 2 mld 204 mln zł. 20 naborów realizujemy w sposób konkurencyjny oraz 15 naborów w sposób niekonkurencyjny – podkreśla Anna Brzyska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie (UMWL). – W czerwcu zaktualizowaliśmy bardzo ważny dla potencjalnych beneficjentów dokument, czyli Harmonogram naboru wniosków. Zgodnie z nim, jeszcze w drugim półroczu 2023 r. zamierzamy ogłosić kolejne 50 naborów o łącznej kwocie wsparcia przekraczającej 2 miliardy 100 milionów złotych – dodaje dyrektor Brzyska.

Na co można uzyskać unijne pieniądze

Sprawdźmy na jakie pomysły można dzisiaj pozyskać finansowe wsparcie z Funduszy Europejskich 

  • Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości prowadzi nabory obejmujące między innymi dofinansowanie związane z infrastrukturą B+R, działaniami badawczo-wdrożeniowymi, innowacjami czy transformacją cyfrową MŚP. 
  • Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UMWL zajmuje się między innymi wnioskami związanymi z cyfryzacją sektora publicznego, doradztwem klimatycznym, gospodarką ściekową czy efektywnością energetyczną.
  • Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWL zaprasza instytucje zainteresowane problematyką usług opiekuńczych, aktywizacją społeczną, ośrodkami interwencji kryzysowej oraz programami rozwojowymi szkół. 
  • Wojewódzki Urząd Pracy prowadzi zaś nabory wniosków o dofinansowanie w obszarze aktywizacji społecznej i zawodowej, usług na rzecz migrantów, podmiotów gospodarki społecznej, społeczeństwa obywatelskiego oraz udziału kobiet w rynku pracy.

Wszystkie szczegóły dotyczące prowadzonych i planowanych naborów wniosków o dofinansowanie znajdziecie Państwo na stronie internetowej. 

Pierwsze umowy już podpisane

Najwyższe w kraju tempo wdrażania programu regionalnego znajduje swoje potwierdzenie w podejmowanych działaniach m.in. rozstrzygnięciach naborów. – Zakończyliśmy już 22 nabory wniosków o dofinansowanie, w ramach których potencjalni beneficjenci złożyli 710 wniosków o dofinansowanie. Łącznie ubiegają się o wsparcie swoich projektów w kwocie prawie 1,85 mld zł złotych – mówi Anna Brzyska. – To przed nami. Chcę jednak podkreślić, że zawarliśmy już 17 umów na dofinansowanie projektów na niebagatelną kwotę dofinansowania przekraczającą miliard złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklama
Reklama
Reklama