Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Gm. Rejowiec Fabryczny. Wirtuozi rękodzieła zjechali się do Pawłowa po raz XXI

Wystawiali, tradycyjnie już, na pawłowskim rynku wszystko to, co tworzą na co dzień. Wiadomo też, do kogo trafiła nagroda starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka za najpiękniej zaprezentowany ginący zawód. Sprawdziliśmy to!
Gm. Rejowiec Fabryczny. Wirtuozi rękodzieła zjechali się do Pawłowa po raz XXI

Pawłowski jarmark to okazja do przywrócenia zbiorowej świadomości tych, którzy w zaciszach swoich warsztatów pielęgnują najpiękniejsze, rękodzielnicze tradycje. Dziś ręcznie wykonywane naczynia czy drewniane beczki nabierają już innego znaczenia, ale wciąż cieszą oko wytrawnego znawcy ludowej kultury. 

W tym roku pierwsza nagroda w konkursie na najpiękniej zaprezentowany ginący zawód trafiła do Jadwigi Żukowskiej, która zajmuje się koronkarstwem. Tuż za nią uplasował się Sławomir Żołnacz, który reprezentuje z kolei garncarzy. Trzecie miejsce zajęli Ryrszard i Grzegorz Starobratowie, którzy kontynuują rodzinne tradycje związane z kowalstwem. 

Wyróżnienia trafiły do Sebastiana Kozłowskiego, prezentującego stoisko z wyrobami garncarskimi oraz Zofii Rzepeckiej, właścicielki stoiska „Solidne Beczki Dębowe”.

Jarmark był również okazją do uhonorowania kół gospodyń wiejskich. Wyróżnienia w konkursie „Kobieta Przedsiębiorcza” wręczał wicestarosta Jerzy Kwiatkowski. Nagrody Powiatu Chełmskiego otrzymały: „Krzywowolanki” z Krzywowoli, „Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych” w Lisznie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Horodysku.

Czytaj także:

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama