Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Leśniowice. Koło młode, ale bardzo aktywne

W działalności społecznej nie liczy się staż, ale pasja i zaangażowanie. Potwierdzają to społecznicy zrzeszeni w Kole Gospodyń Wiejskich „Na Dolince”. Działają zaledwie od trzech lat, ale uparcie kroczą przed siebie i właśnie odnotowali kolejny, rozwojowy sukces. Jaki?
Gm. Leśniowice. Koło młode, ale bardzo aktywne

Źródło: KGW "Na Dolince"

Koło otrzymało 7500 zł na zakup odpowiednich, reprezentacyjnych strojów. Nie do końca ludowych, ponieważ, jak zauważa przewodnicząca koła Jolanta Harmata, „Na Dolince” to grupa folkowa, odnajdująca się w różnych nurtach tzw. kultury ludowej.

- Wniosek o grant złożyliśmy w ramach projektu Fundacji PKO. Zamówiliśmy już czerwone, damskie buciki i czarne buty dla panów. Swoim krojem będą oczywiście nawiązywały do klasycznego, ludowego obuwia. Nasz strój chcemy również uzupełnić o bluzki dla pań i koszule dla panów – wyjaśnia Harmata.

Będzie to więc strój inspirowany motywami ludowymi, ale dosyć luźny, niezobowiązujący. Swoje zadanie będzie spełniał zarówno podczas wydarzeń o charakterze muzycznym, jak i spotkań poświęconych ludowej kuchni. 

- Buty szyje dla nas chełmska firma, która specjalizuje się w tego typu zleceniach. Koszule i bluzki natomiast zamówiliśmy w sklepie, który oferuje różnego rodzaju elementy ludowych strojów – mówi przewodnicząca koła.

I dodaje, że marzeń „doliniacy” mają jeszcze całe mnóstwo. Przydałby się np. nowy akordeon, a zakup instrumentu nie jest niestety łatwy. 

- Staramy się systematycznie inwestować w rozwój. Mamy już spore instrumentarium i sprzęt nagłaśniający. Pojawiamy się na przeglądach, różnego rodzaju wydarzeniach, więc tych potrzeb jest sporo – mówi gospodyni.

Już wkrótce koło pojawi się na dożynkach wojewódzkich w Radawcu, powiatowych w Sawinie oraz wojewódzkim etapie „Bitwy Regionów”. 

- Staramy się być aktywni wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Gotujemy, prezentujemy swoje wyroby, cieszymy się tym, co udaje nam się zrobić, stworzyć, pokazać – mówi z entuzjazmem Harmata.

I to zapewne ten entuzjazm właśnie sprawił, że zespół muzyczny i koło gospodyń zajmują czołowe miejsca w konkursach powiatowych i wojewódzkich. Np. w „Kobiecie Przedsiębiorczej”. Wyśpiewali też trzecie miejsce na I Powiatowym Festiwalu Piosenki Biesiadnej. 

- Cóż, to dla nas olbrzymi sukces. Cieszymy się i dokładamy starań, aby nasza działalność przynosiła jeszcze więcej radości i pożytku – podsumowuje pani Jolanta. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama