Była to między innymi oczekiwana modernizacja ośrodka zdrowia przy ul. Cerkiewnej. Cały proces związany z wyłonieniem wykonawcy został zainicjowany na przełomie czerwca i lipca. Na remont gmina gotowa była przeznaczyć 360 tys. złotych. Ponieważ do urzędu nie spłynęła w tej sprawie żadna oferta, postępowanie unieważniono. Czy gmina podejmie jeszcze starania, aby wyremontować obiekt?
- Jest to jedna z tych inwestycji, na realizacji których nam bardzo zależy. Tymczasem poszukujemy wykonawcy z tzw. wolnej ręki. Jeśli nie znajdziemy, ogłosimy postępowanie raz jeszcze – wyjaśnia wójt Krystyna Deniusz-Rosiak.
Na liście inwestycyjnych planów pojawił się również remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Skryhiczynie. W tym przypadku z budżetu gminy wyasygnowano kwotę 112 tys. złotych. Gotowość do przeprowadzenia niezbędnych prac zgłosiło w sumie trzech wykonawców. Najniższa oferta opiewała w tym przypadku na nieco ponad 113 tys. złotych (Janusz Łuciuk z Siedliszcza), natomiast najwyższą złożyło ASECO. Przedsiębiorstwo przedstawiło wycenę opiewającą na niespełna 140 tys. zł. Postępowanie rozstrzygnięto na korzyść firmy Janusza Łuciuka. Ta sama firma zajmie się również remontem elewacji budynku strażnicy OSP w Skryhiczynie. Na te prace gmina wyda w sumie niespełna 53 tys. zł.
- Ekipa pracuje bardzo sprawnie. Sądzę, że wszystkie prace związane z tymi dwoma obiektami powinny zakończyć się w październiku - deklaruje wójt.
Mniej przetargowego szczęścia władze samorządu miały w przypadku postępowania dotyczącego budowy chodnika od ul. Chełmskiej w kierunku bramy wjazdowej na cmentarz. Na tę z kolei inwestycję samorząd gotów był przeznaczyć 305 tys. złotych, ale całe postępowanie unieważniono. Z jakiego powodu? Swojej oferty nie przedstawiło ani jedno przedsiębiorstwo.
- Postanowiliśmy, że poszukamy wykonawcy, a jeśli się nie uda, to ogłosimy postępowanie przetargowe ponownie. Nie chcemy rezygnować z realizacji tej inwestycji. Jest dla nas, podobnie jak modernizacja budynku po byłym ośrodku, bardzo ważna – mówi wójt Deniusz-Rosiak.
Ostatnie z bieżących postępowań przetargowych dotyczy zorganizowania strzelnicy w ramach programu „Strzelnica w powiecie”. Na niezbędną infrastrukturę gmina chce wydać 140 tys. złotych. Podczas niedawnego otwarcia ofert okazało się, że swoje wyceny przedstawiły trzy firmy. Najniższa oferta opiewa na kwotę nieco ponad 113 tys. złotych, a przedłożył ją MILISYSTEM z Warszawy. Dokładnie 140 tys. złotych chciałoby natomiast otrzymać STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNO MILITARNE DWS oraz Autocomp Management. Obie firmy wyceniły zlecenia na taką samą kwotę. Przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto, ale, jak deklaruje włodarz gminy, powinno to nastąpić już wkrótce.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze