Konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy przyciągnął wielu utalentowanych twórców. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie postanowiono, że pierwsza lokata przypadnie w udziale Kołu Gospodyń Wiejskich z Kobylego. Na drugim miejscu w tej rywalizacji znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich „Zagrodzianki”, a trzecie miejsce zajął Marian Śladewski z Rejowca.
Nie mniej emocji wzbudził konkurs na tzw. dożynkowy witacz. Ten najpiękniejszy przygotowało sołectwo Adamów. Na drugim miejscu znalazło się sołectwo Leonów, a trzecie miejsce ex aequo zostało przyznane sołectwu Rybie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Kobylego.
A kto przygotował najsmaczniejszy trunek, czyli dożynkową nalewkę? Pierwszą lokatę w tym konkursie zajęła Gabriela Podleśna. Drugie miejsce przypadło w udziale Monice Leszczyńskiej, natomiast trzecie Gabrieli Wójcik.
Nie mniej smaczne okazały się słodkie, dożynkowe wypieki. Swoimi cukierniczym umiejętnościami pochwaliła się m.in. Bożena Łukasik, która zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasowała się Justyna Pietraś, a trzecie miejsce postanowiono przyznać Jadwidze Laskowskiej-Pietuch.
Nie można oczywiście zapomnieć o konkursie na tradycyjny, wiejski chleb. Ten najsmaczniejszy upiekła Alicja Kozalska. Druga lokata przypadła w udziale Marzenie Bzumowskiej, a trzecie miejsce zdobył Robert Miazgowski.
Rozstrzygnięto również konkurs na estetyczne i bezpieczne gospodarstwo. Wyróżniono w nim osoby, które dbają o to, aby ich najbliższe, domowe otoczenie było nie tylko funkcjonalne, ale również piękne i bezpieczne. Kto okazał się najbardziej zaangażowanym gospodarzem? W tym konkursie pierwsze miejsce postanowiono przyznać Krystynie Sadowskiej Wereszczy Małych. Tuż za nią uplasowały się Danuta Kawałek z Rejowca oraz Anna Czerwińska z Kobylego, a na trzecim, równorzędnym miejscu znaleźli się: Klaudia Oleksiejuk z Leonowa, Julian Kaszczuk z Zawadówki oraz Justyna Wiórko z Hruszowa.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze