Autorzy pisma sprzeciwiają się planom budowy budynków wielorodzinnych i lokali usługowych przy ulicy Granicznej. Domagają się również wycofania decyzji określającej warunki zabudowy tego terenu. Powołują się przy tym na zasady współżycia społecznego i dobro wspólne. Czują się zagrożeni, że inwestycja negatywnie wpłynie na ich dotychczasowe miejsce zamieszkania, czyli kameralne osiedle domków jednorodzinnych.
- Planowana inwestycja narusza tzw. zasadę dobrego sąsiedztwa. Zgodnie z nią konieczne jest dostosowanie planowanej zabudowy do stanu istniejącego już na danym obszarze. Oznacza to między innymi, że nowa zabudowa powinna stanowić kontynuację zabudowy znajdującej się w sąsiedztwie inwestycji - czytamy w petycji.
Wnioskodawcy postulują, aby miasto przeniosło tę inwestycję na inny obszar. Między innymi proponują teren byłej bazy PKS przy ul. Szkolnej. Alternatywną lokalizacją jest również przeznaczona pod zabudowę miejska działka inwestycyjna przy ul. Jana Pawła II.
- To spotkanie generalnie dotyczy tego, abyśmy mogli z tymi wszystkimi osobami, które podpisały się pod tą petycją, porozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie się pojawiają. Chcemy przekazać zgodne ze stanem faktycznym informacje tym, którzy będą sąsiadować z tym osiedlem i kto na nim będzie zamieszkiwał - informuje burmistrz Robert Kościuk.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze