To symboliczne działanie było zapowiedzią wprowadzenia w Chełmie projektu Fabryka, realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu w miastach, które utraciły swoje znaczenie gospodarcze.
- Zmienimy obraz miasta. Tego typu inwestycje wpływają na otoczenia, a rozwiązania np. elementy związane z energooszczędnością i niskoemisyjnością budynku mam nadzieję, że będą dawały przykład kolejnym inwestycjom tego typu, które będą powstawały też w innych miastach - mówił w Chełmie Mariusz Domeradzki, prezes zarządu spółki Operator ARP, który przedstawił też techniczne zalety obiektu.
Cały kompleks będzie miał 8600 m 2 powierzchni, z czego 5 tysięcy będzie pod wynajem. Konstrukcja budynku ma być lekka i będzie się składała z 3 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej, na której przewidziano 60 miejsc parkingowych. W tym miejscu zostanie też przywrócona funkcja komunikacyjna, bo zaplanowano wiatę przystankową z 5 stanowiskami. Będzie pokryta panelami fotowoltaicznymi. Jak wskazywał dziś prezes spółki, która będzie realizowała to zadanie, postawiono na energooszczędne rozwiązania w całym budynku, nawet mniejsze elementy, jak np. świetliki czy balustrady mają być wykonane ze szkła fotowoltaicznego.
- Budynek ten to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na nowoczesne powierzchnie, których praktycznie w Chełmie nie mamy, tylko pojedyncze lokale. Dążymy do tego, by w centrum miasta powstał nowoczesny obiekt klasy A, który da miejsce firmom, tym większym i mniejszym. Już dzisiaj mamy sporo zapytań o możliwość wynajmu powierzchni. To też dodatkowy impuls rozwojowy dla tej części miasta i liczymy na to, że przyciągnie do nas kolejnych inwestorów – mówił Mariusz Rudzki, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Chełm.
Poniżej galeria zdjęć.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze