Pierwszym punktem na mapie rajdu był Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, który znajduje się w Poleskim Parku Narodowym.
Warto wspomnieć, że ośrodek ten wyposażono w specjalne cieplarki - inkubatory niezbędne w procesie inkubacji, a wszyscy pracownicy Poleskiego Parku Narodowego dbają o to, by zagrożony gatunek przeszedł końcowy okres inkubacji w bezpiecznych warunkach. Pracownicy opowiedzieli również o młodych żółwiach, które wykluwają się w inkubatorach i są hodowane w ich ośrodku przez okres zimy.
Następnie wszyscy wyruszyli w dalszą drogę. Wyprawie przewodził pan Łukasz Wróbel, pracownik Poleskiego Parku Narodowego, który przybliżył wycieczkowiczom genezę powstania Styczniowego oraz etapy wojen, które odbyły się na terenie gminy Urszulin.
Meta umiejscowiona była w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym PPN w Starym Załuczu. Na koniec dnia, wspólnie przy ognisku odbył się konkurs z nagrodami, w którym wszyscy chętnie wzięli udział. Pytania dotyczyły ciekawostek, które przekazane zostały podczas rajdu. Nagrody ufundowane zostały przez Gminą Bibliotekę Publiczną w Urszulinie oraz gminę Urszulin.
- Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom, że tak wytrwale kręcili kilometry od startu do mety - za uśmiech, życzliwość i za chęć uczestnictwa w kolejnej edycji. Dziękujemy członkom Dyskusyjnego Klubu Książki - na Was zawsze można liczyć. Dziękujemy Panu Łukaszowi Wróblowi, który przekazał w interesujący sposób wiedzę o powstaniu oraz ciekawostki przyrodnicze. Dziękujemy także Policjantom z Komisariatu Policji w Urszulinie za dbanie o bezpieczny przejazd naszego rajdu - dziękują pracownicy Gminnej Biblioteki Publiczna w Urszulinie.
Poniżej galeria zdjęć.
Czytaj też :
Napisz komentarz
Komentarze