To wyrok nakazowy, zapadł w tempie ekspresowym i bez udziału stron. Przypominamy, że pod koniec września prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.
Dotyczy wieczornego pokera w jednej z sal mieszczącego się w parku wodnym lokalu. 10 maja ub. r. gra została przerwana przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, którzy weszli do środka zupełnie nieoczekiwanie. Celnicy zarekwirowali znajdujące się tam dwa stoły do gry, żetony, karty, kości, notatki oraz laptop z profesjonalnym oprogramowaniem. 10 osób usłyszało zarzuty. Niektórzy za urządzenie gry hazardowej, inni tylko za udział w niej wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.
Jak się okazało, pokera zorganizowała firma z Lublina z siedzibą w Gdańsku. Turniej jednak nie został zgłoszony do Dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie. Tymczasem urządzanie i prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny, karze pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie. Także uczestnikom nielegalnych gier hazardowych groziła odpowiedzialność karna.
Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Chełmie. 23 września zostało zakończone aktem oskarżenia.
Osądzeni zostali: 39-letni Przemysław S. z Chełma za urządzanie i uczestnictwo w grze hazardowej (i to on dostał najwyższą grzywnę), 32-letni Michał G. z Chełma i 37-letni Paweł D. z Lublina za urządzanie gry, natomiast 48-letni Artur G. z Chełma, 69-letni Stanisław S. z gm. Leśniowice, 40-letni Artur M. z Chełma, 48-letni Marian G. z Chełma, 26-letni Robert K. z gm. Chełm, 38-letni Grzegorz M. z Chełma i 33-letni Robert P. z Chełma za udział w nielegalnym hazardzie.
Wyrok musi się jeszcze uprawomocnić.
Film z zatrzymania
KAS w Lublinie
Poniżej galeria zdjęć
CZYTAJ TEŻ:
Napisz komentarz
Komentarze