W mieście na skwerku przed WDK-iem znajduje się jej pomnik o nazwie Ławeczka Krystyny Krahelskiej. Podpowiadamy, że to właśnie jej twarz ma najsłynniejszy warszawski pomnik, czyli Syrenka.
Włodawski quiz opierał się będzie właśnie na historii wielkiej bohaterki - Krystyny Krahelskiej. To polska poetka, harcerka, pielęgniarka, etnografka, żołnierka Armii Krajowej oraz uczestniczka powstania warszawskiego. W latach 1943-1944 mieszkała we Włodawie. Pracowała tam jako pielęgniarka w szpitalu powiatowym. Natomiast jako sanitariuszka jeździła do oddziałów partyzanckich. Szkoliła tam dziewczęta do służby sanitarnej. To ona jest autorką najpopularniejszej piosenki żołnierskiej Polski Walczącej i Powstania Warszawskiego “Hej, chłopcy, bagnet na broń”. Dodatkowo to właśnie ona jest twarzą warszawskiej syrenki.
- Quest poprowadzi Cię przez miejsca, które świadczą o tym, że dzieje Włodawy kształtowały przez wieki 3 kultury: Na trasie nie zabraknie zatem malowniczo położonej na skarpie cerkwi i zespołu klasztornego Paulinów. W spacerze towarzyszyć Ci będzie nasza bohaterka. Będziesz mieć okazję, by spojrzeć na Włodawę z jej perspektywy i zachwycić się unikalnym klimatem pogranicza. Do wspólnej zabawy pełnej wiedzy i wzruszeń zapraszamy razem z Gminą Miejską Włodawa - informuje fundacja Questingu.
Jak wziąć udział w quizie? To bardzo proste wystarczy zapisać się pod adresem [email protected] lub numerem telefonu 500 638 679. Nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Natomiast dla wszystkich tych, których w tym czasie nie będzie we Włodawie, Quest cały czas dostępny będzie dzięki aplikacji mobilnej "Questing - gry terenowe". Uczestnicy gry mogą liczyć na ciekawe nagrody, a są to m.in tablety, smartwatche oraz słuchawki bezprzewodowe. Zdobędą je te osoby, które pokonają całą trasę w jak najkrótszym czasie i rozwiążą poprawnie wszystkie łamigłówki.
Quiz odbywa się we Włodawie, ponieważ miasto zostało laureatem konkursu „Opowiedz swoją historię i zdobądź bezpłatny quest dla swojej miejscowości!”, którego organizatorem była Fundacja Questingu.
Questing to rodzaj bezobsługowej gry terenowej, która polega na odkrywaniu ciekawych i wyjątkowych miejsc. Gracz kieruje się wskazówkami, najczęściej rymowanymi wierszykami, które kierują go nieoznakowanym szlakiem. Na koniec czeka na niego upragniony skarb. |
Czytaj też.
Napisz komentarz
Komentarze