Wydarzenie zainaugurowała odprawa, którą w siedzibie muzeum regionalnego przeprowadził prezes stowarzyszenia Krasnostawianie Marcin Wilkołazki. Przedstawił on regulamin zabawy i zasady przyznawania punktów poszczególnym drużynom. Z kolei dr Konrad Grochecki, archeolog i historyk z krasnostawskiego muzeum, wygłosił prelekcję. Uczestnicy uważnie jej wysłuchali, ponieważ zawierała odpowiedzi na wiele konkursowych pytań. W dalszej części rozwiązywali zadania w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, Centrum Integracji Społecznej i siedzibie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Zamkowej w Krasnymstawie. Miejsca te nie były przypadkowe, gdyż ściśle wiążą się z historią miasta i regionu.
Dodatkowo brali udział w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: rzuty woreczkami do pojemników, rzuty piłką do ustawionych kręgli, strzały piłeczkami za pomocą specjalnego kija do oddalonej o kilka metrów bramki i podbijanie piłeczki do tenisa stołowego. Czekały ich także inne ciekawe zadania, wśród których znalazły się m.in.: odgadywanie znaczenia staropolskich słów i zaprojektowanie banknotu krasnostawskiego z elementami związanymi z miastem. Na ulicach miasta drużyny miały do wykonania różne zadania terenowe, m.in. musiały odnaleźć różne lokalizacje i zrobić im zdjęcia.
Ostatecznie z licznymi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Adam Alsleben, Jakub Kulik i Krzysztof Samsonowicz. Drugie miejsce zajęli: Julia Dudkiewicz, Michalina Mazurkierwicz i Hubert Mazurkiewicz, zaś trzecie - ekipa, w której wystąpili: Daria Cebrat, Karolina Magier i Maja Pieczykolan.
W organizację i przeprowadzenie gry „Krasnystaw – miasto z historią” zaangażowani byli przedstawiciele: stowarzyszenia Krasnostawianie, Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw Wrota Roztocza”, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie i wolontariusze.
Gra jest częścią zadania „Odkrywamy tajemnice Krasnegostawu”, które realizowane jest ze środków budżetu obywatelskiego. Innymi działaniami przeprowadzonymi w ramach tego przedsięwzięcia były między innymi konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z krasnostawskich szkół i nagranie materiału do młodzieżowego wideoprzewodnika po Krasnymstawie, którego premiera odbędzie się w grudniu.
ZOBACZ TAKŻE GALERIĘ Z TURNIEJU (PONIŻEJ)
Czytaj także:
- Krasnystaw. Strażacy i ochotnicy dostali quady i sprzęt za 3,5 mln złotych [ZDJĘCIA +FILM]
- Gm. Kraśniczyn. Pół wieku temu ślubowali wierność. Słowa dotrzymali... [ZDJĘCIA]
- Na sygnale. Trwają poszukiwania zaginionego mieszkańca Krasnegostawu
- Krasnystaw. Jeśli nie specjalna strefa ekonomiczna, to może turystyka?
- Pow. krasnostawski. Sześcioro najlepszych uczniów odebrało stypendia premiera
Napisz komentarz
Komentarze