Uczestnicy konkursu mieli do wyboru jedną z trzech kategorii, w jakiej ukażą perypetie i sylwetkę majora. Mogli zrobić to w formie gry planszowej lub memory, reklamy lub najbardziej tradycyjnej – opowiadania. Łącznie wpłynęło 60 prac wykonanych przeróżnymi technikami i cechujących się, zdaniem członków jury, bardzo wysokim poziomem. Ostatecznie poza zwycięzcami każdej z trzech kategorii wyłoniono dodatkowych laureatów i wyróżnionych. W kategorii gra planszowa tryumfowała Amelia Kowalczyk. Autorką najlepszej pracy literackiej została Magdalena Frańczuk. Za twórcę najlepszej reklamy uznano zaś Krzysztofa Zająca.
Poza nimi laureatami konkursu zostali:
- Zuzanna Jodełka,
- Aleksandra Lasota,
- Kacper Filewicz,
- Emilia Skwara,
- Adam Zaraza,
- Karol Kowalczyk,
- Amelia Antoniuk,
- Agata Choma.
Wyróżnienia zaś trafiły do Julii Gleń i Aleksandry Pastuszak.
Laureaci i wyróżnieni odebrali nagrody i dyplomy na gali, która odbyła się w Niemienicach, gdzie Stanisław Sokołowski mieszkał i gdzie zginął. Wzięli w niej udział nie tylko uczniowie startujący w konkursie, ale i liczne grono gości, wśród których znaleźli się m.in. senator RP Józef Zając, dyrektor chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Arkadiusz Kwieciński, kierowniczka krasnostawskiej placówki KRUS, a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Krasnymstawie Justyna Przysiężniak, przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw Krzysztof Golec, radny gminny Andrzej Szostak, sekretarz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa Andrzej Banaszkiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie Artur Borzęcki. Dodatkowo prelekcję na temat Stanisława Sokołowskiego wygłosił znany regionalista Lucjan Cimek.
– Serce rośnie, że tak dużo młodych ludzi zainspirowało się Stanisławem Sokołowskim. Świadczą o tym prace konkursowe, ale i rozmowy, które przeprowadziłem z uczestnikami, nauczycielami i rodzicami. Zaangażowanie ogromne i to cieszy, bo przecież w dzisiejszym świecie, tak trudno pokazać młodemu człowiekowi bohatera, na którym można budować autorytet żołnierza, sportowca, nauczyciela i rodzica – powiedział Krzysztof Kowalczyk, pomysłodawca przedsięwzięcia, a zarazem dyrektor Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie.
Organizatorem uroczystości było Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej, Zespół Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie oraz KGW „Ostoja” Niemienice. Wydarzenie patronatem objęła wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak – Powroźnik. Organizatorzy konkursu już zapowiedzieli, że odbędą się kolejne jego edycje.
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GALERIĄ Z GALI FINAŁOWEJ KONKURSU (PONIŻEJ)
Czytaj także:
- Kryzys zażegnany? Krasnostawski szpital ma funkcjonować bez zmian
- Gm. Fajsławice. Ponad pół kilometra kanalizacji za prawie 300 tys. zł
- Pow. krasnostawski. 39 strażaków zakończyło szkolenie
- Gm. Krasnystaw. Prawie połowa budżetu na inwestycje
- Gm. Fajsławice. Marysieńki opowiedziały o zwyczajach i obrzędach świątecznych
Napisz komentarz
Komentarze