Jak zapewnia prezes MPGK Jakub Oleszczuk, kluczowym celem działalności stacji jest pobudzenie konkurencyjności lokalnego rynku paliw i oferowanie ich w atrakcyjnych cenach.
- Liczymy, że wpłynie to na komercyjnych sprzedawców i przełoży się na obniżenie cen w zarządzanych przez nich punktach tankowania, na czym skorzystają wszyscy mieszkańcy. Inwestycja ta, tak jak wszystkie działania MPGK, nie ma przesłania biznesowego. Dzięki temu możemy stosować niską marżę, co w połączeniu z brakiem obsługi oraz nowoczesnym systemem zarządzania pozwoli na atrakcyjną, finalną cenę paliwa.
Stacja rozpocznie działalność 16 stycznia o godz. 9:00.
- Zapraszamy do korzystania z naszego obiektu. Cieszymy się z osiągniętego efektu prac i pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie i uwagi - dodaje prezes Oleszczuk.
Dla pierwszych klientów przewidziane są upominki od MPGK sp. z o.o. oraz przekąski przygotowane przez Imbryk Cafe&Lunch, który już niebawem otworzy Imbryk Bistro w lokalu przy stacji. Miejska stacja paliw ma być otwarta 24h/7 dni w tygodniu.
Przypominamy, że plany na wybudowanie miejskiej stacji paliw w Chełmie pojawiły się już na przełomie 2019 i 2020 roku.
- Wówczas w obliczu mocno zróżnicowanych cen paliw, na terenie Polski zaczęły pojawiać się stacje tankowania pojazdów, które zarządzane były przez spółki lub zakłady miejskie. Weryfikując ich doświadczenia, stwierdzono, że powstanie takiej stacji w Chełmie pozytywnie wpłynie na wysokość cen paliw - opowiada Oleszczuk.
I dodaje, że biorąc pod uwagę lokalizację, dostęp do jak największej liczby odbiorców, a także aspekt, iż środowiskowo lepiej wykorzystywać istniejące już instalacje, podjęto decyzję o zakupie obiektu, który zostanie zmodernizowany zgodnie z założeniami MPGK i obowiązującymi przepisami.
- Efektem „poszukiwań" było nabycie od PKS Sp. z o.o. pod koniec 2020 r. stacji paliw zlokalizowanej przy al. Armii Krajowej 4. Zgodnie z zawartym porozumieniem, stacja do końca 2021 r. pracowała w ramach koncesji poprzedniego właściciela, żeby ostatecznie przejść z dniem 1 stycznia 2022 r. w ręce spółki - dodaje Oleszczuk
Rozpoczęcie procedury wyboru wykonawcy prac poprzedzone było analizą nowoczesnych rozwiązań na rynku paliwowym oraz zakresu przyszłej inwestycji. Okres ten to także wykonanie projektu modernizacji i uzyskanie stosownych pozwoleń budowlanych.
Wykonawca został wyłoniony 8 maja minionego roku na drodze przetargu. Natomiast już 2 dni później dokonano przekazania placu budowy stacji oraz omówiono wstępny harmonogram robót budowlanych z firmą Perfekt oraz robót technologicznych z firmą Corrimex J. Sałapatek S. Cwajda Sp. J.
Założony efekt końcowy modernizacji przypieczętowało uzyskane pod koniec października pozwolenie, a 29 grudnia koncesji na obrót paliwami ciekłymi. Prezes MPGK podkreśla, że prace przebiegły zgodnie z założonym harmonogramem.
Łączny koszt inwestycji wyniósł 3 900 000 zł (netto) i objął on prace projektowe, wykonanie prac budowlanych, w tym trzech nowych przyłączy, inwentaryzację i modernizację części technologicznej. W zakresie finansowania inwestycji przedsiębiorstwo podjęło rozmowy z Agencją Rozwoju Przemysłu, od której uzyskało niskooprocentowaną pożyczkę.
|
Czytaj także:
- "Nasz" poseł głoduje w więzieniu. Czy zastąpi go Monika Pawłowska?
- Zobaczcie, co będzie się działo w Chełmie z okazji 632. urodzin miasta!
- Chełm. Przechodnia będzie jednokierunkowa? Czy przedsiębiorcy doszli do porozumienia z miastem?
- Chełm. Kolejne udogodnienie. Podatek zapłacisz w... telefonie!
- Chełm/gm. Chełm. Miasto czy gmina lepsza do życia?
Napisz komentarz
Komentarze