Według danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, w styczniu br. zaledwie 0,4% kierowców skorzystało z możliwości zapłacenia za mandat bezgotówkowo. Średnia kwota takich płatności wyniosła natomiast nieco ponad 100 zł. Łącznie kierowcy zapłacili kartą 1100 mandatów na ok. 130 000 zł.
Policja stale jest doposażana w kolejne terminale płatnicze, których ma otrzymać w sumie blisko 1900. Pozwalają one nie tylko opłacać mandaty kartą, ale także za pośrednictwem systemu rozliczeń BLIK. Mimo tego ułatwienia, 99% polskich kierowców wciąż wybiera klasyczne metody płatności, czyli przelewem lub wpłatę gotówkową. Rzecz jasna, poza radiowozem. Powodem tego jest najczęściej odkładanie w czasie tego, co i tak nieuniknione, czyli obowiązek uiszczenia grzywny za popełnione wykroczenie.
Nieco lepiej wyglądają natomiast statystyki wśród obcokrajowców, którym zdarzy się złamać przepisy na polskich drogach. Zdecydowana większość z nich decyduje się na skorzystanie z terminali płatniczych, unikając tym samym jazdy do kantoru lub bankomatu, żeby opłacić mandat na miejscu.
Podobne artykuły:
Zakaz handlu w niedzielę - sprawdź, w które dni sklepy będą zamknięte [TUTAJ]
Napisz komentarz
Komentarze