We wtorek, 20 lutego, członkowie zespołu ds. dziedzictwa kulturowego Krasnegostawu spotkali się w tej sprawie z projektantami tego zadania. Posiedzeniu przewodniczył wiceprzewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Marcin Wilkołazki.
Krasnostawski Zaułek Nadrzeczny to teren, który ma duży potencjał rekreacyjno-wypoczynkowy i jest idealnym miejscem na plenerowe wydarzenia kulturalne. Chociaż od lat pozostaje niezagospodarowany i odstrasza panującym tam nieładem, to jednak jest szansa, że dzięki naszym staraniom ten stan się niedługo zmieni. Od początku ubiegłego roku ponownie pracujemy nad przeprowadzeniem kompleksowej rewitalizacji Zaułka Nadrzecznego i chcemy, aby służył on naszym mieszkańcom jako przyjazne i atrakcyjne miejsce do wypoczynku, rekreacji i rozrywki- mówi Wikołazki.
Wzięli w nim udział również: zastępca burmistrza Krasnegostawu Lucjan Cichosz, kierownicy i pracownicy kilku wydziałów urzędu miasta i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw. Na wstępie architekci Natalia Przesmycka i Bartłomiej Kwiatkowski przedstawili aktualizację projektu.
- Uwzględnia ona zgłoszone na sierpniowym spotkaniu uwagi i propozycje. Następnie rozpoczęliśmy dyskusję, podczas której przeanalizowaliśmy główne elementy projektu, takie jak: przebudowa amfiteatru, tężnia solankowa, plaża miejska, ciągi komunikacyjne czy zielone tereny rekreacyjne. Wynikiem naszej pracy były drobne poprawki, które zostaną wprowadzone jeszcze do projektu oraz zmiana rodzaju plaży rzecznej - wyjaśnia Marcin Wilkołazki.
Co jest w planach?
Przedsięwzięcie dotyczy zagospodarowania terenu Zaułka Nadrzecznego jako obszaru rekreacyjnego z uwzględnieniem m.in.: remontu i przebudowy amfiteatru na ponad 2000 miejsc, a także budowy stref parkingowych, tężni solankowej, toalety publicznej, placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych, elementów małej architektury. Przy nowych ciągach komunikacyjnych umieszczone zostaną prace, które powstają podczas corocznych plenerów rzeźbiarskich.
Chcemy, aby na całej przestrzeni Zaułka było dużo zieleni zarówno dekoracyjnej jak też dającej schronienie przed słońcem. Pojawią się także nawiązania do historii Krasnegostawu -dodaje wiceprzewodniczący Marcin Wikołazki.
Pełna dokumentacja będzie gotowa w ciągu najbliższych tygodni. Kolejny krok to pozyskanie środków na realizację tego zadania.
Napisz komentarz
Komentarze