Zajęcia organizowane są, by motywować uczniów do nauki języka angielskiego. Jak mówi organizatorka, to idealna okazja, by „podszkolić” język, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o innej kulturze i obyczajach.
23 stycznia dzieci odwiedził Sonam Sherpa z Nepalu. To młody człowiek, który kilka lat temu przyjechał do Polski studiować turystykę i rekreację. Z zamiłowania był parę lat przewodnikiem górskim w swoim kraju, zna kilka języków.
- Swoją miłością do podróżowania i przepięknymi zdjęciami zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach warsztatów. Opowieści i pytań, oczywiście w języku angielskim, nie było końca. Czas upłynął bardzo szybko. Już szykujemy się do kolejnej przygody z gościem z dalekiego świata - mówi organizatorka.
W spotkaniu wzięła też udział wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk, która bardzo docenia inicjatywę oraz chęć do działania uczestników warsztatów.
- Językowe spotkania warsztatowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Grupa się powiększyła prawie dwukrotnie, bo znajomość języków w globalnym świecie to wielki atut - mówi Monika Grzesiuk.
Pomysł organizowania takich spotkań był planowany już od dawna. Jak widać, był to „strzał w dziesiątkę”, ponieważ jest wielu chętnych, by w tych zajęciach uczestniczyć.
- Realna możliwość realizacji działań nadarzyła się w 2023 roku, gdy zaprosiłam do naszej szkoły native speakerkę z Zimbabwe, panią Mokabongwe Sibandę. Uczniowie byli zachwyceni tego typu stycznością z językiem angielskim. Jedni widzieli obcokrajowca na żywo pierwszy raz w życiu, inni uwierzyli, że już dużo potrafią zrozumieć i nauka tego akurat języka jest szansą na spełnianie marzeń, podróżowanie czy znalezienie dobrze płatnej pracy. Dlatego postanowiłam kontynuować te warsztaty, ale już w Domu Kultury w Kraśniczynie - mówi Monika Szałańska.
Napisz komentarz
Komentarze