Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 21:20
Reklama
Reklama

Sukces akcji SpoKREWnieni służbą

W czwartek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”. W marcu w województwie lubelskim zebrano w ramach akcji łącznie blisko 330 litrów krwi oraz ponad 3 litry osocza. Do akcji włączyło się ponad 730 osób, w tym policjanci i pracownicy cywilni garnizonu lubelskiego.
Sukces akcji SpoKREWnieni służbą

„SpoKREWnieni służbą” to nazwa ogólnopolskiej akcji, nad którą patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.  Akcja związana była z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski.

W czwartek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”. W marcu w województwie lubelskim zebrano w ramach akcji aż 328,95 litrów krwi oraz 3,25 litrów osocza. Do akcji włączyło się łącznie 731 osób. Tak jak w roku ubiegłym, tak i w tym do akcji włączyli się również policjanci i pracownicy cywilni z garnizonu lubelskiego. Krew oddawali w mobilnych punktach ustawianych przed komendami oraz w regionalnych stacjach krwiodawstwa.

Trzeba podkreślić, że większość policjantów regularnie oddaje krew ratując ludzkie życie. Zbiórki odbywają się cyklicznie m.in. przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie oraz siedzibami komend miejskich i powiatowych, bądź w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi przechodzi się badanie. Po nich lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać krew dla ratowania zdrowia i życia innych. Jest to szlachetna i godna naśladowania postawa.


Teraz czytane:

Masz pomysł na biznes? Władze miasta wychodzą Ci naprzeciw [TUTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama