Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 22:15
Reklama Stachniuk Super Optyk - Black Week
Reklama baner reklamowy

Krasnystaw. Uczennice „Jagiełły” będą reprezentować Polskę!

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie Social Innovation Relay. Będą reprezentować Polskę podczas etapu międzynarodowego.
Krasnystaw. Uczennice „Jagiełły” będą reprezentować Polskę!

Źródło: nadesłane

10 maja w siedzibie Nationale-Nederlanden w Warszawie odbył się finał polskiej edycji międzynarodowego programu Social Innovation Relay. W gronie dziesięciu finalistów, którzy zostali wyłonieni podczas kilkuetapowych eliminacji znalazły się dwa zespoły z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

W rozgrywce finałowej uczniowie musieli zaprezentować swój projekt przed profesjonalnym jury oraz odpowiadać na zadawane im pytania. Komisja ogłosiła, że zwycięzcą tegorocznej polskiej edycji Social Innovation Relay został zespół uczennic z krasnostawskiego „Jagiełły” w składzie: Iga Kulawiak, Julia Lewczuk, Kinga Miszczak oraz Milena Szewczak, pod merytoryczną opieką nauczycielki Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej.

Uczennice stworzyły koncepcję biznesową firmy „The Patterns Of Aid”. Ich pomysł to szycie kołder z niepotrzebnych ubrań i tkanin dla osób bezdomnych oraz na cele komercyjne.

- Social Innovation Relay to prestiżowy konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, odpowiadający na wybraną potrzebę społeczną. Nasze uczennice, aby zwyciężyć polską edycję, musiały najpierw stworzyć koncepcję swojego przedsiębiorstwa społecznego, a następnie opracować profesjonalny biznesplan. Do tego przygotowały prototyp oferowanych produktów i prezentację, którą przedstawiły w finałowym etapie przed jury, odpowiadając przy tym na zadawane im pytania konkursowe. Dziewczyny, tworząc wizję firmy, wykazały się dużą wrażliwością na problemy społeczne, a także wysoką świadomością biznesową. Po wygranej w edycji krajowej nasz zespół będzie 6 czerwca reprezentował Polskę w finale międzynarodowym - mów nam opiekun merytoryczny zespołu Sylwia Wójcik-Wilkołazka

Druga drużynę nauczycielki, która znalazła się w gronie finalistów, tworzyły: Emilia Pasik oraz Alicja Wojtowicz. Licealistki opracowały projekt pn. „Aktywna okolica”.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama