Organizowany przegląd miał za zadanie zaszczepić u dzieci pasję do tańca ludowego. Organizatorzy nie oceniali uczestników, ale "Różanecznik" przywiózł z debiutu bardzo pochlebne recenzje widzów i doświadczenie, które planuje wykorzystać podczas kolejnych występów. W tegorocznym przeglądzie w Kurowie wzięło udział prawie 30 zespołów. Przed rozpoczęciem prezentacji wszystkie grupy wzięły udział w paradzie ulicznej.
- Zarówno podczas przeglądu, jak i parady nasi tancerze wyglądali znakomicie. Publiczność nagrodziła "Różanecznik" burzą oklasków, a siennicką delegację, w której byli m.in. rodzice młodych tancerzy, wręcz rozpierała duma. Prowadzący zespół jest bardzo zadowolony z poziomu technicznego swoich podopiecznych, a do tego dochodzą wrażenia estetyczne, które wywołały stroje naszych tancerzy - relacjonuje pomysłodawczyni powstania zespołu i dyrektor SP w Siennicy Różanej Katarzyna Czajka.
"Różanecznik", który obecnie prowadzi Konrad Grabowski z Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" w Puławach, powstał we wrześniu 2023 roku we współpracy z Lubelskim Centrum Inicjatyw Tanecznych. Tworzą go dwie grupy - młodsza, złożona z przedszkolaków, i starsza z dziećmi klas I - IV. Na sobotnim przeglądzie była starsza 24-osobowa grupa, która zaprezentowała zestaw tańców lubelskich. Tancerze z Siennicy Różanej jeszcze nie ochłonęli po wyprawie do Kurowa, a już przygotowują się do kolejnego występu. W najbliższy weekend "Różanecznik" będzie uczestnikiem pierwszego Festiwalu Mikołaja Reja, który odbędzie się w Siennicy Różanej. Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek 24 maja. "Różanecznik" wystąpi w niedzielę w siennickim amfiteatrze.
Napisz komentarz
Komentarze