Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wyjeździli aż 26 medali

Zawodnicy GKK Peletonu Okszów kończą pierwszą połowę czerwca bogatym dorobkiem trofeów. Zgodnie uznają, że jest to świetny prognostyk w perspektywie startów w dalszej części trwającego sezonu.

W drugi weekend czerwca troje zawodników Peletonu Okszów stawiło się na starcie zmagań Grand Prix Amatorów na szosie - Rowerem Przez Polskę, którego poszczególne etapy są rozgrywane w innym województwie. Gospodarzami tej dwudniowej rywalizacji były Ropczyce na Podkarpaciu oraz Czchów w Małopolsce. W pierwszym z tych miast drużynowy debiut zaliczył Marcin Sieńko, który zdecydował się na 107-kilometrowy dystans sportowy z ok. 1600 m przewyższeń. Linię mety przekroczył jako czwarty, ale rywalizacja w czołówce była niezwykle zacięta, ponieważ do pierwszego miejsca zabrakło mu dosłownie sekundy. Konkurencję na tym dystansie zdominowała natomiast Katarzyna Ludynia, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Z kolei Katarzyna Błaszczak zdecydowała się na dystans rekreacyjny, który liczył ok. 86 km i 1400 m podjazdów. Ona również może pochwalić się świetnym wynikiem, ponieważ zameldowała się na mecie jako pierwsza kobieta i trzecia w open. Drugi dzień Grand Prix Amatorów, czyli ten rozgrywany w Czchowie, nie ułożył się już tak dobrze dla naszych kolarzy. Marcin Sieńko musiał przerwać wyścig na liczącej ok. 200 km trasie podróżniczej, ponieważ defekt roweru uniemożliwił mu dalszą rywalizację. Z kolei Katarzyna Błaszczak musiała całkowicie zrezygnować ze startu z powodów zdrowotnych.

W trzeci weekend czerwca kolarze okszowskiego Peletonu rywalizowali natomiast na lokalnym podwórku. 15 czerwca rozegrane zostały zmagania pod nazwą Orient Gravel - Malowniczy Wschód, w których ultramaratończycy mieli do wyboru dystanse 120 i 200 km. Doskonałą dyspozycję wykazał tego dnia Marcin Sieńko, który pokonał dłuższą trasę w 7 godz. 35 min 56 sek. i wygrał ten wyścig. Sukces dopisał do konta również Hubert Wojtan, który dzięki czasowi 8 godz. 5 min 59 sek. zapewnił sobie trzecią lokatę. 13. na mecie zameldował się natomiast Jakub Cimek. Na dystans 120 km zdecydowała się Katarzyna Błaszczak, która finiszowała w 5 godz. 56 min 24 sek., a to dało jej drugą lokatę.

Tego samego dnia zawodnicy GKK Peletonu Okszów świetnie zaprezentowali się też na rozgrywanej w Żmudzi kolejnej odsłonie Maratonów Kresowych. Na dystansie półmaratonu (40 km) pierwsze miejsce w K30 zajęła Katarzyna Ludynia (trzecia w  open), a w M60 Wiesław Kociuba (35. w open). Na drugiej lokacie uplasował się Adam Rękas (drugi w open), który o zaledwie dwie sekundy przegrał walkę o złoto z utytułowanym polskich kolarzem Dawidem Bojarczakiem. Trzecie lokaty przypadły Agacie Szymańskiej w K40 (piąta w open) i Pawłowi Semeniukowi w M30 (ósmy w open), Robert Jędruszczak był piąty w M19 (33. w open), zaś Krzysztof Grajczyk szósty w M50 (34. w open). Na dystansie fit liczącym 22 km najlepiej zaprezentowała się Beata Wójtowicz, która nie dała szans rywalkom w K40, była również trzecia w open. Drugie lokaty zajęli Mikołaj Rękas w M15 (czwarty w open), Zofia Rękas w K15 (druga w open) oraz Kamila Bagan w K40 (piąta w open), natomiast trzeci w M13 był Ignacy Kuchta (15. w open). Na piątym miejscu w M15 dystans fit zakończył Paweł Stasiuk (12. w open), a na siódmym w M40 Jarosław Gwardiak (17. w open). Rywalizację na trasie mini liczącej 7 km zdominowała żakini Izabela Łatka, która była pierwsza zarówno w swojej kategorii wiekowej, jak też w klasyfikacji open.

16 czerwca Maratony Kresowe przeniosły się do Janowa, a tam kolarze Peletonu ponownie udowodnili, że na lokalnych trasach nie mają sobie równych. Dystans 52-kilometrowego maratonu Adam Mandziak pokonał jako pierwszy w M40, drugi w M30 był Stanisław Próchniak (czwarty w open), taką samą lokatę w M50 zajął Krzysztof Grajczyk (ósmy w open), zaś trzeci w M30 wyścig zakończył Kamil Borowski (piąty w open). Złoto w półmaratonie (26 km) to zasługa Wiesława Kociuby w M60 (46. w open), a srebro Adama Rękasa w M19 (drugi w open). Siódmy w M19 był Robert Jędruszczak (41. w open), a dziesiąty w M50 Jarosław Gwardiak (65. w open). Na dystansie fit liczącym 17 km najlepiej poszło Beacie Wójtowicz, która zajęła pierwsze miejsce w K40 (czwarta w open), drugie lokaty to zasługa Zofii Rękas w K15 (druga w open) i Kamili Bagan w K40 (piąta w open), trzeci byli Ignacy Kuchta w M13 (13. w open) i Mikołaj Rękas w M15 (siódmy w open), zaś siódmy w M15 Paweł Stasiuk (16. w open). W wyścigu mini na 7 km ponownie bezkonkurencyjna była Izabela Łatka, wygrywając rywalizację żaków i open.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamareklama FFCL dodatek
KOMENTARZE
Autor komentarza: rzetelnieTreść komentarza: może przedstawicie obiektywne zestawienie wykonanych inwestycji za kadencji poszczególnych prezydentówData dodania komentarza: 18.01.2025, 20:33Źródło komentarza: Chełm. Największa inwestycja w historii miasta, warta 250 milionów złotych, wstrzymana!Autor komentarza: ignacTreść komentarza: żeby nie banaszek to dalej byście jeżdzili po torachData dodania komentarza: 18.01.2025, 15:26Źródło komentarza: Chełm. Największa inwestycja w historii miasta, warta 250 milionów złotych, wstrzymana!Autor komentarza: Kostuś****Treść komentarza: Czepiacie, się niewinnego człowieka,co tyle zrobił dla Chełma i robi dalej,smutne ,to jest lecz prawdziwe i nie zadłużył Chełma Naszej a spłaca Chełm ,maleją długi Chełma.Data dodania komentarza: 18.01.2025, 12:42Źródło komentarza: Prezydent Chełma Jakub Banaszek pod ostrzałem hejtu i gróźb. Obrzydliwe wyzwiska i życzenia śmierciAutor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji GórnejTreść komentarza: Oby kryzys został szybko zażegnany. Bo nikomu to nie służy: wykonawca traci kasę, miasto zostaje z takimi a nie innymi drogami a my mieszkańcy jeździmy po takich zaniedbanych drogachData dodania komentarza: 18.01.2025, 09:23Źródło komentarza: Chełm. Największa inwestycja w historii miasta, warta 250 milionów złotych, wstrzymana!Autor komentarza: Dr JachtTreść komentarza: Fikcyjna pandemia to i fikcyjne szpryce i kwityData dodania komentarza: 17.01.2025, 21:14Źródło komentarza: Lubelskie. Lewe certyfikaty w zamian za szczepionkę
Reklama
Reklama
Reklama