Mobilna komfortka to specjalistyczne pomieszczenie sanitarno-pielęgnacyjne, które umożliwia osobom ze złożonymi niepełnosprawnościami i ich opiekunom zachowanie higieny w godnych warunkach. Jest wyposażona w specjalistyczne urządzenia, które ułatwiają korzystanie z toalety osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
- Mobilna komfortka to także możliwość zapewnienia dostępności do wydarzeń plenerowych osobom z niepełnosprawnościami. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzięki synergii działań możemy poszerzać dostępność naszego miasta dla takich osób. Wszystkie najważniejsze informacje wraz z kwestionariuszem zapotrzebowania na wypożyczenie komfortki są zawarte na stronie MOPR w zakładce - komfortka mobilna. Zachęcam do zapoznania się i kontaktu z pełnomocnikiem dyrektora ds. osób niepełnosprawnych - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie Anna Szalast.
Zakup mobilnej komfortki to ważny krok w kierunku tworzenia bardziej dostępnego miasta dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to zgodne z zapisami Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, która podkreśla prawo każdej osoby do niezależnego życia.
- Warto też podkreślić, że nieprzerwanie od 2021 r. trwa ogólnopolska akcja społeczna oraz działa koalicja pn. Przewijamy Polskę, do której, kupując komfortke, dołączamy. W skład oficjalnej Koalicji wchodzą organizacje pozarządowe: Fundacja Integracja, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka” z Poznania, Fundacja NieOdkładalni z Gliwic, Fundacja „Mali siłacze” z Krakowa oraz Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki, którego członkami są także chełmskie stowarzyszenia. Celem działania Koalicji jest tworzenie w Polsce sieci komfortek - dodaje dyrektor chełmskiego MOPR.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze