Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Gm. Hanna. Warsztaty taneczne z muzyką na żywo

27 sierpnia o godzinie 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie przy ulicy Dworskiej 4 rozpocznie się szybki kurs tańca tradycyjnego. To okazja, by poznać podstawy polki i oberka oraz zanurzyć się w rytmach tańców nadbużańskich.
Gm. Hanna. Warsztaty taneczne z muzyką na żywo

Źródło: Freepik | freepik

Taniec to nie tylko świetna zabawa, ale również sposób na utrzymanie dobrej kondycji, samopoczucia, a zajęcia dają możliwość poznania nowych ludzi i odkrycia bogactwa polskiej kultury. 

Podczas ćwiczeń uczestnicy będą mogli poznać podstawowe kroki różnych rodzajów tanecznych. Atmosferę podgrzeje muzyka wykonywana na żywo, która przeniesie kursantów w czasie i przestrzeni.

Na kursie uczestnicy będą mieć okazję zapoznać się z takimi rodzajami tanecznymi jak: oberek, polka oraz tańce nadbużańskie.

Oberek to jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych polskich tańców ludowych. Jego rytm i tempo są niezwykle żywiołowe, co sprawia, że taniec ten jest pełen energii i radości. Charakteryzuje się, że w tańcu jest bardzo szybkie tempo, co wymaga od tancerzy dużej kondycji i zwinności. Ponadto w tańcu dominują szybkie obroty, przytupy i skoki. Często wykonywany jest w parach, ale może być również tańczony w większych grupach.

Polka jest łatwa do nauczenia, może być tańczona przez osoby w każdym wieku. Polka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych tańców ludowych na świecie. Mimo tego, że nazwa sugeruje polskie pochodzenie, większość badaczy przypisuje jej czeskie korzenie. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kroku, który przypominał „półkrok”.

Tańce nadbużańskie to natomiast zbiór tańców ludowych charakterystycznych dla regionu położonego nad Bugiem. Region ten, ze względu na swoje położenie na pograniczu kultur, charakteryzuje się bogatym i zróżnicowanym folklorem tanecznym i jest mieszanką różnych ludowych tańców z tego terenu. Tańce nadbużańskie to nie jednolity styl, ale mozaika różnych form tanecznych, które różnią się między sobą krokami, figurami i muzyką.

Warsztaty są skierowane do osób w każdym wieku, bez względu na poziom zaawansowania. To nie ostatnia okazja do tańca. We wrześniu i październiku zaplanowano kolejne spotkania.

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama