Podczas Wojewódzkiego Dnia Rodziny wyróżniono rodziny zastępcze, które na co dzień otaczają opieką dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej. Laureaci konkursu „Aktywny Senior” oraz „Gmina przyjazna Seniorom” również otrzymali nagrody za swoje zaangażowanie i działania na rzecz społeczności.
Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia:
Miasto Chełm po raz kolejny zostało laureatem konkursu „Gmina przyjazna Seniorom”. Wyróżnienie to z rąk marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, odebrała sekretarz miasta Renata Ciepłowicz.
- To wyróżnienie cieszy, jest powodem do dumy, ale przede wszystkim dodaje motywacji do dalszej pracy. To nasz wspólny sukces: Pana Prezydenta pracowników Urzędu Miasta, jednostek organizacyjnych Miasta Chełm, z których w największej części politykę senioralną realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz partnerów - organizacji pozarządowych i co najważniejsze samych seniorów. Dziękuję za każde wsparcie, zaufanie i zapraszam do współpracy nie tylko w tym obszarze polityki społecznej - powiedziała nam dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie Anna Szalast.
Wydarzenie zwróciło uwagę na rosnące znaczenie polityki senioralnej. W związku z procesami demograficznymi i zmianami w strukturze rodzin, coraz większą uwagę przywiązuje się do potrzeb osób starszych.
- W obszarze polityki społecznej horyzontalne spojrzenie na działania ukierunkowane na zaspokajanie potrzeb tej części lokalnej społeczności, którą nazywamy seniorami, osobami starszymi, a coraz częściej silversami, zyskuje status dominującego. Dzieje się tak ze względu na procesy demograficzne i zmiany w funkcjonowaniu rodziny jako systemu. Na pracę z seniorami warto jednak patrzeć nie z perspektywy problemu, a wyzwania i szansy na kreowanie pozytywnych zmian w danej społeczności. Temu mogą służyć strategie ogólnopolskie, ale i każda najmniejsza inicjatywa realizowana w naszych lokalnych społecznościach - dodała dyrektorka MOPR w Chełmie.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze