Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Siennica Różana. Czas sołeckich spotkań

Nikt nie zna potrzeb mieszkańców lepiej niż sołtys. To ciężka praca, ale też ogromna satysfakcja. Pełnienie tej funkcji wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga zaangażowania. W gminie Siennica Różana trwają obecnie zebrania sołeckie, na których podejmowane są ważne decyzje . Podajemy daty dla poszczególnych miejscowości.
Gm. Siennica Różana. Czas sołeckich spotkań

Źródło: UG Siennica Różana

Wybory sołtysów i rad na nową kadencję rozpoczęły się 2 września. 

Wiadomo już, że dotychczasowy sołtys Siennicy Różanej, Marian Manachiewicz nie będzie dłużej pełnić tej funkcji. Tu nastąpiła zmiana sołeckiego stołka. Po ponad 20 latach pracy (2001-2024) nie wystartował w wyborach, odebrał podziękowania od wójta Leszka Proskury i przewodniczącego rady gminy Piotra Banacha. Podczas głosowania mieszkańcy zdecydowali, że przez najbliższe lata sołtysem będzie były radny Piotr Górny.

Oprócz Siennicy Różanej zebrania wiejskie odbyły się już w sołectwach: Kozieniec, gdzie sołtysem została Monika Górna. W Siennicy Królewskiej Dużej tę funkcję powierzono Elżbiecie Szczupak. Sołtysem w miejscowości Boruń jest Grażyna Kielech, a w miejscowości Stójło Urszula Truskowska. W sołectwie Maciejów funkcję tę piastuje Jerzy Włodarczyk, a w Woli Siennickiej - Renata Marczewska.  

9 września zebranie sołeckie odbędzie się w Siennicy Królewskiej Małej. 10 września spotkania zaplanowano w miejscowościach: Żdżanne i Zwierzyniec. 16 września spotkają się mieszkańcy Rudki, zaś 17 września miejscowości Baraki. Mieszkańcy Zagrody będą mieć okazję do spotkania 18 września. Ostanie sołeckie spotkanie zaplanowano na 20 września w miejscowości Wierzchowiny.  

Mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój swoich miejscowości dzięki funduszowi sołeckiemu. Na zebraniach wiejskich decydują, na jakie projekty przeznaczyć środki z tego funduszu, który jest dzielony m.in. proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Dzięki temu każda miejscowość ma szansę realizować projekty zgodne z potrzebami lokalnej społeczności. Warto jednak podkreślić, że gminy nie są zobowiązane do tworzenia funduszu sołeckiego. 

Na 2025 rok 14 sołectw w gminie Siennica Różana ma do rozdysponowania ponad 327 tysięcy złotych. Najwięcej, bo ponad 49 tysięcy, ma do wykorzystania Siennica Różana. Najmniejszym funduszem dysponuje Zwierzyniec z kwotą nieco ponad 12 tysięcy złotych.

Aby projekty mogły być rozpatrzone w ramach budżetu gminy na 2025 rok, listy zadań do sfinansowania z funduszu sołeckiego, trzeba złożyć do 30 września. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama