Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Współpraca PANS z Intermodalnym Suchym Portem Chełm dla przyszłości regionu

20 grudnia podpisano porozumienie o współpracy między Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie a firmą ISPCH Sp. z o.o. Celem tej inicjatywy jest ścisła kooperacja w ramach projektów gospodarczych, które mają wspierać rozwój regionu oraz przyciągać inwestorów krajowych i zagranicznych.

Źródło: PANS Chełm

ISPCH Sp. z o.o. (Intermodalny Suchy Port Chełm) to firma specjalizująca się w realizacji dużych projektów gospodarczych, zarówno w Polsce Wschodniej, jak i w innych częściach kraju. Jej najnowszym przedsięwzięciem jest budowa Suchego Portu Przeładunkowego w gminie Chełm. 

Ta inwestycja, skupiająca uwagę inwestorów z całego świata, w tym Korei Południowej, ma potencjał, by uczynić nasz region kluczowym punktem logistycznym w Europie. Bliskość granicy z Ukrainą, dostęp do szerokich i normalnych torów kolejowych oraz droga krajowa nr 12 sprawiają, że gmina Chełm to strategiczne miejsce na mapie logistycznej Polski.

Suchy port ma wspierać transport między Azją a Europą oraz odbudowę Ukrainy, jednocześnie generując nowe miejsca pracy i wspierając lokalną gospodarkę. Jak podkreśla prezes ISPCH, dr Mariusz Rudzki, inwestycja ma przekształcić Chełm w międzynarodowy węzeł handlowy, łącząc wschód z zachodem.

Nauka i biznes w służbie rozwoju

Podpisane porozumienie z PANS w Chełmie otwiera nowe możliwości współpracy między światem nauki a biznesu.

- Efektywna i realna współpraca świata nauki i biznesu przynosi korzyści i buduje wizerunek regionu jako atrakcyjnego miejsca na realizację dużych projektów, takich jak m.in. centra logistyczne, które wymagają zaangażowania wielu lokalnych zasobów. Oprócz kontynuacji dotychczasowej współpracy, przygotowujemy nowe projekty i jesteśmy przekonani, że ich realizacja w tym modelu współpracy również będzie efektywna - zauważa Rudzki.

Współpraca obejmuje m.in. kształcenie specjalistów w zakresie obsługi urządzeń przeładunkowych, zarządzania logistyką i pracy w sektorze okołologistycznym. 

Prof. dr Beata Fałda, Rektor PANS, podkreśla znaczenie projektów badawczo-rozwojowych (B+R) dla biznesu:

- Jako Państwowa Akademia Nauk Stosowanych, duży nacisk stawiamy na praktyczność w zakresie projektów B+R, z których może korzystać biznes. Natomiast nasza oferta w połączeniu z budowaniem partnerstw i realizacją dużych projektów jest ukierunkowana na kreowaniu regionu atrakcyjnego zarówno dla biznesu, jak i młodzieży, której ofertę edukacyjną projektujemy według potrzeb rynku.

Suchy Port Przeładunkowy w gminie Chełm to nie tylko szansa na rozwój lokalny, ale także na wzmocnienie pozycji Polski w globalnym łańcuchu logistycznym. Dzięki tej inicjatywie gmina jak i miasto Chełm może stać się symbolem nowoczesności i innowacji w Polsce Wschodniej.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama