- Z programu mogą skorzystać osoby urodzone w 1953 roku i starsze, mieszkające na terenie Chełma oraz takie, u których lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do szczepienia - wylicza warunki udziału w programie dyrektor MSP ZOZ Mariusz Żabiuński.
Program będzie realizowany od 15 października do 10 grudnia, nie dłużej jednak niż do wykorzystania liczby szczepionek przewidzianych w ramach tegorocznej edycji.
W pierwszej kolejności pacjent musi zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania badania lekarskiego i uzyskania zaświadczenia o tym, że jest zdrowy. Następnie, tego samego dnia ma przyjść do jednej z dwóch przychodni MSP ZOZ: przy ul. Połanieckiej lub Wołyńskiej.
- Pacjenci zaopcjowani w miejskich ZOZ-ach będą szczepieni w tej placówce, w której pracuje wybrany przez nich lekarz, inni mogą sobie wybrać, która placówka jest im bardziej po drodze - wyjaśnia Żabiński. - W przychodni pacjent wypełni oświadczenie o zgodzie na wykonanie szczepienia w ramach programu polityki zdrowotnej. Po wypełnieniu dokumentów będzie musiał wziąć udział w rozmowie edukacyjnej z pielęgniarką i wreszcie przyjmie szczepionkę. Na zakończenie każdy zobowiązany będzie do wypełnienia ankiety dotyczącej uczestnictwa w programie.
To pierwsza edycja programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla seniorów z Chełma. Ma być realizowany na razie w latach 2018-2020. Szczepionki są finansowane z budżetu miasta.
Napisz komentarz
Komentarze