Spotkanie było poświęcone istotnym i pionierskim rozwiązaniom w szeroko pojętym lotnictwie oraz komunikacji powietrznej.
- Szybowiec to statek powietrzny, który nie posiada własnego napędu, dlatego musi startować w sposób pośredni - mówiła Paulina Oleszczuk. - Startuje więc za innymi samolotami, z pomocą wyciągarki lub w sposób grawitacyjny, a unosi się, poszukując kominów powietrznych. Nasza koncepcja zakłada wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych w lotnictwie sportowych, czyli właśnie w szybownictwie. To rozwiązanie ma wiele zalet i pozytywnie wpływa na sprawność przeprowadzanych operacji.
Błażej Chrzanowski poświęcił swój wykład opancerzonym bezzałogowym pojazdom naziemnym, Jakub Ożóg mechanizacji skrzydła, Paweł Smutek systemom nawigacji satelitarnej, mgr inż. Grzegorz Czyżykrozwojowi ZST, a doc. dr inż. Piotr Penkała kształceniu technicznemu PWSZ w Chełmie.
Lotnictwo jest bardzo popularnym kierunkiem wybieranych przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczelnia stale rozwija się m.in. poprzez rozwój lotniska i jego infrastruktury w Depułtyczach Królewskich, zakup nowych samolotów oraz rozbudowę laboratoriów CSI.
Napisz komentarz
Komentarze