Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 20:25
Reklama Stachniuk Super Optyk - Black Week
Reklama

Oblężenie szkół średnich

Chełmskie szkoły średnie są już gotowe na przyjęcie dwóch roczników. Progi punktowe pozostają takie same jak w ubiegłym roku. Najwięcej klas pierwszych planuje utworzyć od września Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych.
Oblężenie szkół średnich

To pierwsza i ostatnia taka rekrutacja. W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach średnich będą kontynuowali absolwenci trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkół podstawowych. Podwójny rocznik to podwójna liczba uczniów, dla których musi się znaleźć miejsce w szkołach średnich. Jak zapewniają władze miasta, nie będzie z tym problemu.W Chełmie nie będzie nauki na dwie zmiany, czy w soboty. Od września absolwenci gimnazjów rozpoczną cykl 3-letni w liceum i 4-letni w technikum, z kolei absolwenci podstawówek pójdą do 4-letniego ogólniaka i 5-letniego technikum. To oznacza również, że od nowego roku szkolnego przestaną istnieć gimnazja.

Progi punktowe pozostają na takim samym poziomie jak w latach poprzednich. Aby dostać się do I i II Liceum Ogólnokształcącego, trzeba zdobyć na koniec nauki minimum 110 pkt. Minimum do III LO to 95 pkt. O 5 punktów mniej wystarczy, aby dostać się do IV LO.

We wszystkich chełmskich technikach próg ustalono na minimum 65 punktów. Aby dostać się do miejskich szkół branżowych, wystarczy 30 pkt.

W I LO w Chełmie planowane jest utworzenie aż 12 oddziałów. Sześciu klas przygotowuje się dla absolwentów podstawówek i tyle samo dla gimnazjalistów.W II LO będzie utworzonych sześć klas dla gimnazjów i pięć dla absolwentów gimnazjów. W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych  powstanie we wrześniu po siedem klas dla obydwu roczników. Cztery klasy dla podstawówek, w tym dwie integracyjne  i cztery dla gimnazjów, w tym także dwie integracyjne chce utworzyć IV LO.  W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych mają powstać po trzy klasy w technikum i branżówce. Zespół Szkół Technicznych chce utworzyć cztery klasy dla podstawówek i cztery dla gimnazjów. W Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich plan zakłada utworzenie czterech klas dla absolwentów szkół podstawowych i trzech dla byłych gimnazjalistów. Po trzy klasy dla każdego rocznika planuje od września utworzyć Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklama
Reklama
Reklama