- Ewentualne problemy z przeprowadzeniem egzaminu gimnazjalnego, w związku z trwającą akcją strajkową, zgłosiło trzech dyrektorów szkół w naszym województwie - tłumaczyła na dzień przed egzaminem kurator oświaty Jolanta Misiak.
W województwie lubelskim egzaminy gimnazjalne odbyły się bez zakłóceń. Kuratorium oświaty apelowało o zgłaszanie się osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, bo tylko takie mogły być członkami zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele mogli skorzystać z oferty Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Egzaminy gimnazjalne odbywały się w sześciu miejskich gimnazjach. Dyrekcje wszystkich szkół uporały się z przygotowaniem technicznym do egzaminu. W Szkole Podstawowej nr 11 w Chełmie, gdzie znajduje się Gimnazjum nr 6, problemów z powołaniem komisji egzaminacyjnych nie było.
- U nas wszystko przebiegało zgodnie z procedurami. W komisjach wspierali nas nauczyciele ze SP nr 8 i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nie musieliśmy korzystać z żadnego innego wsparcia - mówi Iwona Ceret, dyrektor SP nr 11.
Podobnie było w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmie. - Egzaminy przebiegały bez zakłóceń. Mamy porozumienie ze Szkołą Podstawową nr 7 i nauczyciele z tej szkoły wspomagali komisje. Testy odbywały się w siedmiu, a potem w dziewięciu salach. Członków komisji wystarczyło - zapewnia dyrektor Grażyna Cetera.
W egzaminie gimnazjalnym w Chełmie wzięło udział 565 uczniów. 10 kwietnia w komisjach łącznie zasiadało 31 osób spoza danej szkoły tj. osoby zatrudnione w innych placówkach, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm.
Napisz komentarz
Komentarze