Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 21:45
Reklama Stachniuk Super Optyk - Black Week
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Pierwsze koty za płoty | Super Tydzień

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas ósmych szkół podstawowych zdawali pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. Przystąpiło do niego w naszym mieście 504 uczniów. W Chełmie, mimo strajku nauczycieli, przebiegał bez zakłóceń.
Pierwsze koty za płoty | Super Tydzień

- Z naszych informacji wynika, że egzaminy ośmioklasistów przebiegły we wszystkich szkołach podstawowych zgodnie z procedurami. Żaden z dyrektorów nie zgłaszał jakichkolwiek problemów, w tym ze skompletowaniem komisji - informuje Wioletta Bielecka z zespołu prasowego urzędu miasta.

Egzamin ósmoklasisty jest od tego roku szkolnego obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki powinien uzyskać, dlatego nie można go "oblać".

W tym roku, podobnie jak w dwóch kolejnych, ósmoklasista będzie pisał sprawdzian z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Od roku 2022 będzie zdawał egzamin z czterech przedmiotów obowiązkowych. Do wyboru będą: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Warto wiedzieć, że uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w pierwszym terminie, może zdawać w czerwcu.‎

- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni. Pierwszego dnia uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut, drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut, i trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego - wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Mandzińska.

Tegoroczny egzamin był różnie oceniany przez ósmoklasistów. Zdecydowanie najłatwiejszy był test z języka polskiego.

- Uczniowie wychodzili z sali zadowoleni. Formy pisemne ćwiczone były długo, więc z napisaniem pracy nie było większych problemów - mówi Mandzińska. - Nieco gorzej wypadła matematyka, zadania zamknięte były, według uczniów, trudniejsze niż otwarte. Jeśli chodzi o język - u nas głównie angielski - to opinie na temat stopnia trudności były podzielone.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama