- Z naszych informacji wynika, że egzaminy ośmioklasistów przebiegły we wszystkich szkołach podstawowych zgodnie z procedurami. Żaden z dyrektorów nie zgłaszał jakichkolwiek problemów, w tym ze skompletowaniem komisji - informuje Wioletta Bielecka z zespołu prasowego urzędu miasta.
Egzamin ósmoklasisty jest od tego roku szkolnego obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki powinien uzyskać, dlatego nie można go "oblać".
W tym roku, podobnie jak w dwóch kolejnych, ósmoklasista będzie pisał sprawdzian z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Od roku 2022 będzie zdawał egzamin z czterech przedmiotów obowiązkowych. Do wyboru będą: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
Warto wiedzieć, że uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w pierwszym terminie, może zdawać w czerwcu.
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni. Pierwszego dnia uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut, drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut, i trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego - wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Mandzińska.
Tegoroczny egzamin był różnie oceniany przez ósmoklasistów. Zdecydowanie najłatwiejszy był test z języka polskiego.
- Uczniowie wychodzili z sali zadowoleni. Formy pisemne ćwiczone były długo, więc z napisaniem pracy nie było większych problemów - mówi Mandzińska. - Nieco gorzej wypadła matematyka, zadania zamknięte były, według uczniów, trudniejsze niż otwarte. Jeśli chodzi o język - u nas głównie angielski - to opinie na temat stopnia trudności były podzielone.
Napisz komentarz
Komentarze