Miesięczny fundusz dodatku motywacyjnego szkoły tworzy się w wysokości 9 proc. wynagrodzeń zasadniczych pracowników pedagogicznych. Maksymalny przyznany jednomiesięczny dodatek motywacyjny nauczyciela nie może być odtąd wyższy niż 50 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty i niższy niż 200 złotych. Będzie on przyznawany na czas określony, nie krótszy niż 2 miesiące i nie dłuższy niż pół roku. Decyzja należy do dyrektora placówki.
Wysokość dodatku funkcyjnego dla osób piastujących funkcje kierownicze zależeć będzie m.in. od liczby oddziałów w szkole, którą kieruje, a także jak długo nią zarządza. Maksymalny dodatek dla dyrektora w placówce, gdzie jest do siedmiu oddziałów, po pięciu latach zarządzania wyniesie 17 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty. Gdy w szkole jest powyżej 21oddziałów kwota ta w analogicznej sytuacji wzrasta do 30 proc. Nieco inaczej wyglądają dodatki w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej, Młodzieżowym Domu Kultury, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Centrum Kształcenia Praktycznego. W zespołach zaczynają się od 18 proc., a kończą na 22 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty, w MDK uchwalone widełki to 16-20 proc., w CKU i CKP 18-22 proc.W przypadku dyrektorów pełniących funkcję nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 5 lat wysokość dodatku zwiększa się o 20 zł za każdy rozpoczęty rok, z tym jednak, że maksymalne zwiększenie nie może być wyższe niż 100 zł.
Dodatki za warunki pracy różnicuje m.in. charakter placówki i rodzaj zajęć. Dodatek za trudne warunki pracy wypłacany ma być w całości tylko wówczas, jeżeli nauczyciel realizuje w tych warunkach cały wymiar etatu.
Napisz komentarz
Komentarze