W mistrzostwach w Raciborzu Agros reprezentowały: Paulina Zielińska, Izabela Jastrząb, Sylwia Ciupek i Agata Wasiluk w konkurencjach sprinterskich oraz Natalia Misiura w konkurencjach rzutowych. Indywidualnie najlepiej wśród chełmskich juniorek wypadła Paulina Zielińska, która wywalczyła brązowy medal w biegu na 400 m. W wyścigu finałowym liderka Agrosu poprawiła swój rekord życiowy oraz ustanowiła nowy rekord Chełma. Do mety dobiegła w 54,54 sek.
Drugi medal, również koloru brązowego, chełmskie sprinterki wywalczyły w sztafecie 4x400 m. Reprezentantki Agrosu biegnąc w składzie: Izabela Jastrząb, Agata Wasiluk, Sylwia Ciupek i Paulina Zielińska ukończyły wyścig z czasem 3:52,15 sek. Wynik ten również jest nowym rekordem miasta Chełm.
Sprinterki Agrosu, w takim samym składzie, wystartowały również w sztafecie na krótszym dystansie – 4x100 m. Z bardzo dobrym wynikiem – 47,90 sek., uplasowały się na wysokim czwartym miejscu. Brązowy medal chełmianki przegrały o zaledwie 0,24 sek.
- Warto podkreślić, że nasza sztafeta poprawiła 45-letni rekord Chełma należący do zawodniczek Zespołu Szkół Budowlanych, trenowanych wówczas przez świetnego szkoleniowca, Leszka Gębickiego – mówi Marek Mazurek, prezes chełmskiego klubu.
W pchnięciu kulą (4 kg) dziewiąte miejsce, z wynikiem 10,37 m, zajęła Natalia Misiura. Z kolei w rzucie dyskiem (1 kg) zawodniczka ta uplasowała się na trzynastej pozycji (z wynikiem 31,09 m). W startach indywidualnych nie powiodło się również sprinterkom – Izabeli Jastrząb i Agacie Wasiluk. Obie nie zdołały zakwalifikować się do biegów finałowych. Jastrząb w wyścigu na 200 m zajęła siedemnaste miejsce (z czasem 25,86 sek.), z kolei Wasiluk w biegu na dystansie 400 m została sklasyfikowana pozycję niżej (z czasem 59,96 sek.).
W klasyfikacji medalowej Agros zajął 56. miejsce, zaś w klasyfikacji punktowej (z dorobkiem 35 oczek) uplasował się na 35. miejscu (na 168 punktujących klubów).
- Dwa brązowe medale wywalczone w Raciborzu są naszym największym sukcesem w ostatniej dekadzie. Co roku zdobywamy medale Mistrzostw Polski, ale obecny rok jest najbardziej owocny pod tym względem, bo łącznie mamy ich już trzy (w lutym złoto w Halowych Mistrzostwach Polski wywalczyła P. Zielińska). Liczymy jednocześnie, że dorobek ten zostanie powiększony po występie naszych reprezentantów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która już w dniach 10-12 lipca rozegrana zostanie w Poznaniu – mówi Mazurek. - Słowa uznania należą się trenerom: Damianowi Leszczyńskiemu, Kazimierzowi Jarosowi, Dorocie Rolak, Januszowi Wilczkowi i Mateuszowi Mikosowi za bardzo dobre przygotowanie zawodniczek do zmagań w krajowym czempionacie. Po analizie wyników wspólnie wybraliśmy wariant startowy, stawiając na udział naszych reprezentantek w dwóch sztafetach i jednej konkurencji indywidualnej (każda zawodniczka podczas mistrzostw mogła wystartować maksymalnie w trzech konkurencjach). Oczywiście podczas przygotowań nie obyło się bez kontuzji. Po powrocie ze zgrupowania kadry narodowej juniorek poważne problemy z mięśniem czworogłowym uda miała P. Zielińska, zaś I. Jastrząb zmagała się z urazem stawu skokowego. Zawodniczki do pełnej dyspozycji startowej pomogła nam przywrócić Agnieszka Sochaj-Kopeć, właścicielka Zakładu Rehabilitacji Leczniczej w Cycowie, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni – dodaje Mazurek.
Dobry występ Zielińskiej w mistrzostwach w Raciborzu został pozytywnie oceniony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Chełmska zawodniczka została powołana do składu reprezentacji Polski juniorek na Mistrzostwa Europy U-20. Zmagania te odbędą się w szwedzkiej miejscowości Boras w dniach 18-21 lipca.
Napisz komentarz
Komentarze