Wykonaniem inwestycji zajmuje się firma PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów z Wierzbicy. Betonowy pas ma zostać oddany do użytku w 2021 r. Jeszcze w tym roku jest planowane uzbrojenie terenu, a w obecnej chwili prace skupiają się na instalacjach i systemie odwodnienia. Koryto pod sam pas startowy ma zostać przygotowane już w przyszłym roku.
- Kiedy inwestycja zostanie zakończona, będzie możliwe wykonywanie wszelkiego rodzaju operacji lotniczych bez względu na warunki pogodowe - podkreśla rektor PWSZ Arkadiusz Tofil. - Z pasa będą mogły korzystać wszystkie typy statków powietrznych, jakie są wykorzystywane w szkoleniach lotniczych, także wielosilnikowe z wysuwanym podwoziem. Dzięki temu zwiększy się zakres szkoleń prowadzonych przez naszą uczelnię.
Pas będzie miał 1020 metrów długości i 30 metrów szerokości, a z jego funkcjonalności skorzystają także firmy związane z lotnictwem oraz regionalne instytucje.
Władze uczelni ogłosiły również przetarg na zakup wielosilnikowego statku powietrznego na potrzeby Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie. Dzięki niemu możliwe będzie szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień MEP(L). Pozwalają one pilotom na wykonywanie lotów na samolotach wielosilnikowych tłokowych lądowych. PWSZ czeka na oferty do 5 listopada.
Napisz komentarz
Komentarze