Działkę o pow. 20 arów, na której znajduje się była szkoła podstawowa i są budynki gospodarcze, stowarzyszenie otrzymało w formie dzierżawy od gminy. Nieruchomość od dawna nie była użytkowana, więc wymaga sporych nakładów finansowych.
- Obecnie jesteśmy na etapie planowania i opracowywania dokumentacji technicznej naszej inwestycji. Prace projektowe dobiegają końca. Zamierzmy na wiosnę ruszyć z budową. Potrzebny jest remont generalny budynku oraz adaptacja terenu wokół niego. Dzieci marzą też o ogrodzie sensorycznym, miniparku linowym oraz ciekawym placu zabaw i miejscu do wypoczynku – informują przedstawiciele stowarzyszenia.
Koszt przedsięwzięcia jest ogromny. Wyliczono go na około milion złotych, ale według władz stowarzyszenia, warto podjąć to wyzwanie, bo miejsce jest idealne do prowadzenia zajęć rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Organizacja dodaje również własne środki gromadzone ze składek rodziców, loterii fantowych, kiermaszów, zbiórek publicznych, koncertów i akcji charytatywnych. Ale to wszystko kropla w morzu potrzeb. Dlatego przedstawiciele stowarzyszenie zwrócili się o wsparcie do wszystkich ludzi dobrej woli.
- Bez was nam się nie uda. Prosimy o dołączenie do tej szlachetnej akcji. Wesprzyjcie nas przysłowiową złotówką i pomóżcie nam spełnić marzenia dzieci. W ich imieniu, za waszą życzliwość i każdą złotówkę już dzisiaj dziękujemy - mówią.
Wystarczy przekazać 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Lepsze Jutro, w rozliczeniu PIT wpisując numer KRS: 0000413995. Można też przekazać darowiznę na konto numer: 13 2030 0045 1110 0000 0232 0790 (Bank BGŻ BNP Paribas SA) lub dokonać wpłaty za pośrednictwem ZRZUTKA.PL.
Z centrum będą mogli korzystać mieszkańcy całego powiatu włodawskiego w wieku od 3 do 25 lat posiadający orzeczenie o niepełnosprawności. Podopieczni stowarzyszenia to w większości dzieci upośledzone umysłowo bądź cierpiące na autyzm.
Napisz komentarz
Komentarze