- Progi punktowe pozostały na ubiegłorocznym poziomie, ponieważ uzgodniliśmy, że są adekwatne do potrzeb rekrutacyjnych w poszczególnych szkołach – wyjaśnia wiceprezydent Dorota Cieślik.
Najtrudniej będzie dostać się do I i II LO. Minimum w obydwu ogólniakach to 130 punktów. Aby zostać uczniem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, trzeba będzie mieć minimum 110 punktów do liceum i 90 do technikum. Kandydaci do IV LO muszą w podstawówce zdobyć co najmniej 100 punktów.
W Zespole Szkół Technicznych punktacja uzależniona jest od kierunku. Chętni do klasy o profilu technik programista, technik informatyk muszą mieć minimum 120 punktów. Aby dostać się do klasy o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, trzeba mieć co najmniej 100 punktów. 90 punktów wystarczy na kierunkach technik elektryk i technik elektronik. Aby zostać technikiem mechanikiem, na starcie wystarczy 80 punktów.
W Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich próg punktowy zaczyna się od 75. Kierunki oferowane przez placówkę to: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich i technik hotelarstwa.
Aby zostać uczniem Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych wystarczy 70 punków. Szkoła oferuje klasy o profilach: technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik inżynierii sanitarnej, technik architektury krajobrazu, technik geodeta.
Taki sam próg punktowy obowiązuje również w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych. Technikum kształci na kierunkach: technik logistyk, technik spedytor, technik spawacz, technik teleinformatyk, technik mechatronik.
Aby dostać się do szkół branżowych I stopnia, trzeba mieć zaledwie 30 punktów.
Napisz komentarz
Komentarze