Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby udać się bezpośrednio na oddział zakaźny lub telefonicznie skontaktować się z sanepidem lub Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (Chełm - 82 565 34 21). Ostrzega też przed korzystaniem w takiej sytuacji z transportu publicznego.
W województwie lubelskim, oprócz szpitala w Chełmie,oddziały zakaźne lub zakaźno-obserwacyjne są jeszcze w siedmiu szpitalach: w Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Łukowie, Puławach i Tomaszowie Lubelskim oraz w dwóch szpitalach lubelskich. Wszystkie one pozostają w stanie podwyższonej gotowości aż do odwołania. Placówki te mają przyjmować osoby, które znajdują się "w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego".
W stanie podwyższonej gotowości pozostaje też Stację Ratownictwa Medycznego SPZOZ w Chełmie, a także stację pogotowia w Białej Podlaskiej i Zamościu oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Lublinie.
- Celem wydania decyzji jest możliwość, przy potencjalnej konieczności, transportu osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego koronawirusem SARS-CoV-2, bez użycia zespołów ratownictwa medycznego działających w ramach systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne - tłumaczył wojewoda Lech Sprawka.
Napisz komentarz
Komentarze