Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 11:57
Reklama
Reklama baner reklamowy

Co z przeglądami rejestracyjnymi?

Każdy samochód, który porusza się po polskich drogach musi mieć ważne badanie techniczne. W dobie koronawirusa stacje diagnostyczne działają, ale warto wcześniej skontaktować się z takową telefonicznie i zapytać o możliwość przyjazdu na konkretną godzinę. Oczywiście, z zachowaniem wszystkich wspomnianych zasad ostrożności.
Co z przeglądami rejestracyjnymi?

Do Ministerstwa Infrastruktury dotarło wiele pytań kierowców, mi.in o to, czy są plany odstąpienia od obowiązku badania technicznego na czas epidemii. Jak zaznacza resort i przedstawiciele Instytutu Transportu Drogowego, nie ma takiej możliwości, ponieważ reguluje tę kwestię ustawa Prawo o ruchu drogowym. Badanie weryfikuje bowiem, czy samochód jest sprawny i zapewnia bezpieczeństwo podróżujących, co w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne. Ponadto, wbrew obawom kierowców, stacji diagnostycznej nie można zamknąć ot tak. Właściciel, który na to się zdecyduje, musi poinformować wcześniej starostwo powiatowe, w którym jest zarejestrowany. 

Co zrobić, aby podczas badania technicznego nie narażać zdrowia? Przede wszystkim, kontakt z diagnostą musi być ograniczony do minimum, zaś sam kierowca powinien wykonywać jego polecenia, pozostając w samochodzie. W samochodzie również powinniśmy pozostać, jeśli dojdzie do sytuacji oczekiwania na swoją kolej do badania. Przy wnoszeniu opłaty za wykonany przegląd, tak jak w sklepach, najbezpieczniej skorzystać z karty płatniczej, rezygnując z gotówki. 

Należy również pamiętać o tym, że w stacjach kontroli pojazdów i stacjach paliw nie obowiązują godziny, w którym są obsługiwani tylko seniorzy. W myśl nowych przepisów, musi być jednak przestrzegana zasada obsługi maksymalnie trzech osób na jedną czynną kasę. 

Szczegółowy raport w zakresie obsługi kierowców w serwisach, warsztatach, stacjach kontroli pojazdów oraz stacjach benzynowych w naszym regionie znajdziecie w bieżącym wydaniu Super Tygodnia oraz w wydaniu elektronicznym


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Czy ktoś myślący uwierzył w te banialuki?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółkiAutor komentarza: Majster RuraTreść komentarza: Pan Sikora powinien sobie przypomnieć swoje obraźliwe wpisy pod adresem Prezydenta w trakcie kampanii wyborczej, które publikował na Facebooku,a nie robić za trybuna ludowegoData dodania komentarza: 24.11.2024, 00:47Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: W Żmudzi też by się przydał kolejny blok dla młodych bo jest zapotrzebowanie na mieszkania a nie ma nic do kupienia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 18:35Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Otwierają się na młodych i ich potrzebyAutor komentarza: chełmiakTreść komentarza: Lokalizacja w tym miejscu tak dużego boiska bez trybun, parkingu i kilku innych rzeczy to porażka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:34Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?Autor komentarza: ChelmiakTreść komentarza: Ale mamy za to boisko lekkoatletyczne przy rejowieckiej, szkoda tylko że brakuje tam tlenu do oddychania biegającData dodania komentarza: 22.11.2024, 21:17Źródło komentarza: Chełm. Polityczna awantura o pumptrack. Kto nie jest w koalicji, nie ma wpływu na miejskie sprawy?
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama