Stworzenie specjalnej formy to wspólna inicjatywa prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusza Tofila oraz władz i naukowców z Politechniki Lubelskiej. Produkcja seryjna rozpocznie się już w najbliższych dniach, a powstałe w ten sposób przyłbice trafią do pracowników służby zdrowia.
- Jesteśmy częścią lokalnej społeczności i chcemy wesprzeć pracowników służby zdrowia - zaznacza rektor PWSZ. - Jednak zamiast drukarek 3D, na których czas wydruku kilku przyłbic trwa nawet pięć godzin, postanowiliśmy rozpocząć produkcję na skalę masową z wykorzystaniem wtryskarek do tworzyw sztucznych. Do współpracy zaprosiłem prof. Zbigniewa Patera, dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. W Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie wyprodukowaliśmy już specjalną formę do produkcji przyłbic na wtryskarkach, z wykorzystaniem której wspólnie z Politechniką Lubelską planujemy wkrótce uruchomić produkcję.
Realizacja wspólnego projektu dwóch lubelskich uczelni będzie ogromnym wsparciem dla lekarzy i pielęgniarek ze szpitali oraz stacji ratownictwa medycznego w Chełmie, Lublinie oraz innych miejscowości w województwie lubelskim. Wykorzystanie możliwości przemysłowych maszyn znajdujących się w chełmskiej PWSZ oraz Politechnice Lubelskiej umożliwi produkcję nawet do kilku przyłbic w ciągu minuty.
Napisz komentarz
Komentarze