Liderem projektu jest Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Umowę w tej sprawie podpisali w ubiegły czwartek marszałek województwa Jarosław Stawiarski oraz Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiego szpitala.
– Walka z COVID-19 jest naszym podstawowym działaniem i szpitale powinny być dobrze przygotowane. – powiedział marszałek.
Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia, odczynników i środków ochrony indywidualnej. Będą to między innymi: maski 3 PLY i FP2, kombinezony, fartuchy chirurgiczne, gogle, przyłbice, czepki.
– Środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne są niezbędne w dzisiejszym funkcjonowaniu szpitali – dają poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi, jak i personelowi. Dużym wsparciem jest dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo ceny w dalszym ciągu utrzymują się na wysokim poziomie – mówiła dyrektor Kamila Ćwik.
Wsparcie otrzyma 18 podmiotów leczniczych, podległych zarządowi województwa, w tym - oprócz chełmskiego szpitala - Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu w powiecie włodawskim.
Urząd Marszałkowski w Lublinie zdecydował też, że ponad 7 milionów złotych trafi do podmiotów realizujących zadania medyczne z zakresu pomocy społecznej. To między innymi 213 ośrodków pomocy społecznej w regionie, 20 powiatowych centrów pomocy rodzinie, 11 instytucji opieki paliatywno-hospicyjnej oraz 10 schroniskach dla osób bezdomnych. Liderem projektu „Razem przeciwko COVID-19” jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
Projekt obejmie łącznie 3643 pracowników wszystkich wymienionych instytucji oraz łącznie blisko 2 tysiące pacjentów, pensjonariuszy i bezdomnych korzystających z usług jednostek pomocy społecznej. Przyznane fundusze unijne pozwolą na zakup środków ochrony osobistej oraz doposażenie stanowisk pracy.
Napisz komentarz
Komentarze