- Kolejka petentów ustawia się tylko do złożenia dokumentów - zaznacza Wioletta Łapińska-Durko, dyrektor wydziału komunikacji i spraw obywatelskich starostwa. - Dany kierowca przychodzi po odbiór tablic lub dowodu rejestracyjnego już następnego dnia. Na początku pandemii zdarzały się bardzo długie kolejki, ale udało się nam im zaradzić przez wprowadzenie dwóch dodatkowych stanowisk do obsługi Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Interesanci są przyjmowani od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30. Osoby, które przychodzą zarejestrować pojazd, składają wnioski w punkcie obsługi interesanta, a te są następnie poddawane ozonowaniu. Dziennie obsługiwanych jest średnio ok. 200 osób.
- Każdego dnia składanych jest ok. 60 wniosków o rejestrację pojazdów, a do tej liczby należy jeszcze dodać ok. 20 wniosków dotyczących zgłoszenia zakupu pojazdu lub dokonania zmian w tym już zarejestrowanym - dodaje Wioletta Łapińska-Durko. - Średnio 40 osób dziennie składa zawiadomienie o zbyciu pojazdu, zaś ok. 50 osób odbiera stałe dowody rejestracyjne. Codziennie obsługujemy też ok. 30 osób składających wnioski o wydanie prawa jazdy czy Profilu Kandydata na Kierowcę.
Urząd przypomina, że zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu (wraz z kopiami dokumentów) można przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby chcące otrzymać prawo jazdy mogą również złożyć wniosek elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która obsługuje portal Infocar.
Napisz komentarz
Komentarze